www.digimanie.cz
>
>

News Corp propouští i poslední fotografy, využije už jen freelancery

News Corp propouští i poslední fotografy, využije už jen freelancery
, , aktualita
Nejen fotoaparáty jsou na ústupu. Týká se to také fotografického řemesla u agentur. Ačkoli je obrazového materiálu čím dál více, profese fotoreportéra už mnohde končí. News Corporation Australia tak propouští i poslední své fotografy.
K oblíbeným
reklama
Doba se postupně mění a nemizí nám z trhu jen fotoaparáty. Mizí také fotografická profese, resp. se mění způsob, jakým jsou zaměstnáni fotoreportéři. Další z agentur totiž ruší svá fotografická oddělení. News Corp Australia Ruperta Murdocha propustila posledních 8 svých fotografů a nyní už bude využívat pouze služeb fotografů na volné noze. Zda se zvýší i využívání fotografií ze sociálních sítí, je zatím otázkou.
 
News Corporation Australia v Sydney
zdroj: Alex Proimos, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Pro agenturu a její noviny pracovalo kdysi přes 100 fotografů. Posledních 8 lidí si bude moci odkoupit fotografické vybavení se slevou a agentura bude ráda, když pro ni budou pracovat dál, ale nově už jen jako freelanceři. S tím se pochopitelně bude měnit i způsob jejich ohodnocení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala