Nikon Asia ukázal výkonnostní rozdíl mezi CF a XQD kartami

Nikon Asia ukázal výkonnostní rozdíl mezi CF a XQD kartami
, , aktualita
Digitální zrcadlovka Nikon D4S si poradí jak s paměťovými kartami typu Compact Flash, tak také formátem XQD. Společnost Nikon uveřejnila video, kde prezentuje rychlostní rozdíl mezi oběma systémy při sekvenčním snímání i kopírování dat do PC.
K oblíbeným
reklama
Paměťové karty Compact Flash se dnes už moc nepoužívají a zůstaly v podstatě jen u digitálních zrcadlovek nejvyšších řad, kde se může využít jejich vysoké rychlosti. Nyní jsou ale dotahovány SDXC kartami s UHS-II rozhraním a také formátem XQD. Společnost Nikon Asia nyní demonstrovala rozdíl mezi kartami na videu při použití digitální zrcadlovky Nikon D4S.


Použila Sony XQD G Series paměťovou kartu s přenosovými rychlostmi až 400 MB/s. Protivníkem jí byla blíže neurčená Compact Flash karta s UDMA 7 rozhraním a rychlostí 160 MB/s. Na výše uvedeném videu tak máte možnost vidět rychlost ukládání z bufferu na kartu i rychlost přenosu z fotoaparátu do počítače přes USB 3.0 čtečku paměťových karet.

Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala