www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS
, , aktualita
Už zítra by prý Nikon měl ohlásit vývoj nové zrcadlovky Nikon D6. Prosakující informace na internet hovoří např. o zabudování mechanické stabilizace senzoru, vysoce kvalitním 4K 60p videu a dalších vymoženostech.
K oblíbeným
reklama
Internetem začínají čím dál častěji kolovat informace o připravované zrcadlovce Nikon D6. Její vývoj by údajně měl být oznámen zítra, a tak se nyní jen můžeme podívat, co by tento nový fotoaparát údajně měl dle úniků nabízet. Vypadá to, že by měl obsahovat 24MPx full frame snímač, který by měl být netradičně pro zrcadlovky Nikonu mechanicky stabilizovaný (IBIS). To má ve výsledku zajistit především mnohem lepší výsledky při natáčení videa, které je v dnešní době čím dál důležitější vlastností fotoaparátu.
 
Nikon logo
 
Ostatně by tu mělo být 4K video při 60 snímcích za sekundu, což u full frame fotoaparátů není ještě moc běžné (nabízí to především Panasonic u svých Lumixů S1/S1R, případně dražší Canon EOS-1D X Mark II). Dále se mluví o tom, že nejdelší přímo nastavitelný expoziční čas bude prodloužen z 30 na 120 sekund. Nikon měl také zapracovat na systému autofokusu, mají zde být dva CFexpress sloty a dva procesory EXPEED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele
Další naší recenzí prošel 1,0" kompakt Sony Cyber-shot RX100 VII. Tento fotoaparát umí natáčet 4K video, slow-motion až při 1000 fps, nechybí mu dotykový výklopný displej, fázové ostření a univerzální 8,3× optický zoom.
21.1.2021, recenze, Milan Šurkala24 komentářů
Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru
25letý Maurice Kervin měl hodně štěstí. Při snowboardingu v Coloradu se s ním totiž utrhla lavina. Naštěstí se mu nic vážného nestalo a celou příhodu dokonce i natočil na akční kameru. Uvidíme tak, jak to vlastně celé probíhá.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala