www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS
, , aktualita
Už zítra by prý Nikon měl ohlásit vývoj nové zrcadlovky Nikon D6. Prosakující informace na internet hovoří např. o zabudování mechanické stabilizace senzoru, vysoce kvalitním 4K 60p videu a dalších vymoženostech.
K oblíbeným
reklama
Internetem začínají čím dál častěji kolovat informace o připravované zrcadlovce Nikon D6. Její vývoj by údajně měl být oznámen zítra, a tak se nyní jen můžeme podívat, co by tento nový fotoaparát údajně měl dle úniků nabízet. Vypadá to, že by měl obsahovat 24MPx full frame snímač, který by měl být netradičně pro zrcadlovky Nikonu mechanicky stabilizovaný (IBIS). To má ve výsledku zajistit především mnohem lepší výsledky při natáčení videa, které je v dnešní době čím dál důležitější vlastností fotoaparátu.
 
Nikon logo
 
Ostatně by tu mělo být 4K video při 60 snímcích za sekundu, což u full frame fotoaparátů není ještě moc běžné (nabízí to především Panasonic u svých Lumixů S1/S1R, případně dražší Canon EOS-1D X Mark II). Dále se mluví o tom, že nejdelší přímo nastavitelný expoziční čas bude prodloužen z 30 na 120 sekund. Nikon měl také zapracovat na systému autofokusu, mají zde být dva CFexpress sloty a dva procesory EXPEED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů