www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS

Nikon D6 má být ohlášen 4. září, prý dostane IBIS
, , aktualita
Už zítra by prý Nikon měl ohlásit vývoj nové zrcadlovky Nikon D6. Prosakující informace na internet hovoří např. o zabudování mechanické stabilizace senzoru, vysoce kvalitním 4K 60p videu a dalších vymoženostech.
K oblíbeným
reklama
Internetem začínají čím dál častěji kolovat informace o připravované zrcadlovce Nikon D6. Její vývoj by údajně měl být oznámen zítra, a tak se nyní jen můžeme podívat, co by tento nový fotoaparát údajně měl dle úniků nabízet. Vypadá to, že by měl obsahovat 24MPx full frame snímač, který by měl být netradičně pro zrcadlovky Nikonu mechanicky stabilizovaný (IBIS). To má ve výsledku zajistit především mnohem lepší výsledky při natáčení videa, které je v dnešní době čím dál důležitější vlastností fotoaparátu.
 
Nikon logo
 
Ostatně by tu mělo být 4K video při 60 snímcích za sekundu, což u full frame fotoaparátů není ještě moc běžné (nabízí to především Panasonic u svých Lumixů S1/S1R, případně dražší Canon EOS-1D X Mark II). Dále se mluví o tom, že nejdelší přímo nastavitelný expoziční čas bude prodloužen z 30 na 120 sekund. Nikon měl také zapracovat na systému autofokusu, mají zde být dva CFexpress sloty a dva procesory EXPEED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala