www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry
, , aktualita
Vlastníte kompaktní fotoaparát či ultrazoom, ale rádi byste si pořídili zrcadlovku? Potom pro vás máme horký tip – Nikon D60 nabídne rozlišení 10.2 Mpix, tříbodový AF systém, několik editačních funkcí a také tři režimy práce s menu pro různě pokročilé uživatele.
K oblíbeným
reklama
K prohlížení fotografií a videa slouží 2,5" LCD displej. Ten může být fotoaparátem automaticky vypnut ve chvíli, kdy použijete hledáček. Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale vypínání hledáčku může ušetřit nemalé množství elektrické energie. Nikon nabízí tři režimy práce s displejem, každý je určen pro jinou skupinu uživatelů. Je otázkou, zda se tyto "režimy pro začátečníky" uchytí, neboť fotograf – začátečník si většinou DSLR nekupuje. V závislosti na držení fotoaparátu dokáže Nikon natočit informace na displeji tak, aby byly vždy bez problémů čitelné.
Pokud rádi fotografujete, ale s počítačem si příliš nerozumíte a editace snímků ve Photoshopu či podobných programech pro vás není, můžete k úpravě snímků využít několik nástrojů dostupných přímo z menu fotoaparátu. Lze tak např. projasnit tmavé části fotografie, odstranit efekt červených očí či simulovat použití optických filtrů pro získání zajímavého barevného nádechu snímku.
K zrcadlovce Nikon D60 se standardně dodává objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR nabízející trojnásobné přiblížení a redukci vibrací.
V případě focení scény s nedostatkem světla můžete zvýšit citlivost ze 100 ISO až na 1600 ISO. Snímky se ukládají na SD karty, podporována jsou také nová vysokokapacitní SDHC média. Rozměry Nikonu D60 činí 126 x 94 x 64 mm, fotoaparát váží 495 gramů.

V balení najdete kromě zrcadlovky samotné také Li-Ion akumulátor, rychlonabíječku, USB kabel, očnici, řemínek a další příslušenství. Cena přístroje pro český trh nebyla zatím oficiálně stanovena.

Zdroj: TZ Nikon
Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala