www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry
, , aktualita
Vlastníte kompaktní fotoaparát či ultrazoom, ale rádi byste si pořídili zrcadlovku? Potom pro vás máme horký tip – Nikon D60 nabídne rozlišení 10.2 Mpix, tříbodový AF systém, několik editačních funkcí a také tři režimy práce s menu pro různě pokročilé uživatele.
K oblíbeným
reklama
K prohlížení fotografií a videa slouží 2,5" LCD displej. Ten může být fotoaparátem automaticky vypnut ve chvíli, kdy použijete hledáček. Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale vypínání hledáčku může ušetřit nemalé množství elektrické energie. Nikon nabízí tři režimy práce s displejem, každý je určen pro jinou skupinu uživatelů. Je otázkou, zda se tyto "režimy pro začátečníky" uchytí, neboť fotograf – začátečník si většinou DSLR nekupuje. V závislosti na držení fotoaparátu dokáže Nikon natočit informace na displeji tak, aby byly vždy bez problémů čitelné.
Pokud rádi fotografujete, ale s počítačem si příliš nerozumíte a editace snímků ve Photoshopu či podobných programech pro vás není, můžete k úpravě snímků využít několik nástrojů dostupných přímo z menu fotoaparátu. Lze tak např. projasnit tmavé části fotografie, odstranit efekt červených očí či simulovat použití optických filtrů pro získání zajímavého barevného nádechu snímku.
K zrcadlovce Nikon D60 se standardně dodává objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR nabízející trojnásobné přiblížení a redukci vibrací.
V případě focení scény s nedostatkem světla můžete zvýšit citlivost ze 100 ISO až na 1600 ISO. Snímky se ukládají na SD karty, podporována jsou také nová vysokokapacitní SDHC média. Rozměry Nikonu D60 činí 126 x 94 x 64 mm, fotoaparát váží 495 gramů.

V balení najdete kromě zrcadlovky samotné také Li-Ion akumulátor, rychlonabíječku, USB kabel, očnici, řemínek a další příslušenství. Cena přístroje pro český trh nebyla zatím oficiálně stanovena.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře