www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry
, , aktualita
Vlastníte kompaktní fotoaparát či ultrazoom, ale rádi byste si pořídili zrcadlovku? Potom pro vás máme horký tip – Nikon D60 nabídne rozlišení 10.2 Mpix, tříbodový AF systém, několik editačních funkcí a také tři režimy práce s menu pro různě pokročilé uživatele.
K oblíbeným
reklama
K prohlížení fotografií a videa slouží 2,5" LCD displej. Ten může být fotoaparátem automaticky vypnut ve chvíli, kdy použijete hledáček. Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale vypínání hledáčku může ušetřit nemalé množství elektrické energie. Nikon nabízí tři režimy práce s displejem, každý je určen pro jinou skupinu uživatelů. Je otázkou, zda se tyto "režimy pro začátečníky" uchytí, neboť fotograf – začátečník si většinou DSLR nekupuje. V závislosti na držení fotoaparátu dokáže Nikon natočit informace na displeji tak, aby byly vždy bez problémů čitelné.
Pokud rádi fotografujete, ale s počítačem si příliš nerozumíte a editace snímků ve Photoshopu či podobných programech pro vás není, můžete k úpravě snímků využít několik nástrojů dostupných přímo z menu fotoaparátu. Lze tak např. projasnit tmavé části fotografie, odstranit efekt červených očí či simulovat použití optických filtrů pro získání zajímavého barevného nádechu snímku.
K zrcadlovce Nikon D60 se standardně dodává objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR nabízející trojnásobné přiblížení a redukci vibrací.
V případě focení scény s nedostatkem světla můžete zvýšit citlivost ze 100 ISO až na 1600 ISO. Snímky se ukládají na SD karty, podporována jsou také nová vysokokapacitní SDHC média. Rozměry Nikonu D60 činí 126 x 94 x 64 mm, fotoaparát váží 495 gramů.

V balení najdete kromě zrcadlovky samotné také Li-Ion akumulátor, rychlonabíječku, USB kabel, očnici, řemínek a další příslušenství. Cena přístroje pro český trh nebyla zatím oficiálně stanovena.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps
Společnost Vision Research přichází s další vysokorychlostní kamerou TMX-7510. Ta dokáže natáčet HD video ve velmi vysoké snímkovací frekvenci 76 000 fps. Má BSI snímač s obřími 18,5μm pixely.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala