www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství
, , aktualita
Společnost Nikon končí se svým systémem mezinárodní záruky pro výměnné objektivy a jiné příslušenství. Na tyto produkty se budou nově vztahovat odlišné regionální záruky pro každou zemi zvlášť.
K oblíbeným
reklama
Nikon dlouho nabízel mezinárodní záruku pro mnohé své produkty. To však už nebude pravdou pro objektivy (Nikon Z, Z i adaptéry) a další příslušenství, jako jsou např. blesky. To však neznamená, že by záruka padla nebo nebyla, jen půjde nyní o regionální záruku, tedy takovou, která se může v jednotlivých zemích lišit. Nikon své rozhodnutí odůvodňuje rozdílem v místních zákonech a normách, kdy je těžké zachovat jednu záruku tak, aby platila po celém světě a všude odpovídala požadavkům na konkrétní legislativu.
 
Nikon logo
 
Od ledna 2021 se tak začne přecházet z mezinárodních záruk na regionální. Nicméně u všech produktů zakoupených ještě s mezinárodní zárukou zůstane platná po celou dobu záruky bez ohledu na datum zakoupení. V případě těch regionálních je nutno počítat s tím, že pokud má člověk v zemi nákupu sice záruku, ale oprava bude provedena v oblasti, kde záruka tento zákrok nekryje, uživatel ji bude muset i při platné záruce v své domovské zemi či oblasti uhradit. Nikon navíc upozorňuje, že by uživatelé neměli zapomínat na fakt, že ne každý produkt musí být podporován ve všech zemích a nemusí být tedy možné ho opravit v jiné zemi.
 
Zdroj: Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů