Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství

, , aktualita
Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství
Společnost Nikon končí se svým systémem mezinárodní záruky pro výměnné objektivy a jiné příslušenství. Na tyto produkty se budou nově vztahovat odlišné regionální záruky pro každou zemi zvlášť.
Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství
Nikon dlouho nabízel mezinárodní záruku pro mnohé své produkty. To však už nebude pravdou pro objektivy (Nikon Z, Z i adaptéry) a další příslušenství, jako jsou např. blesky. To však neznamená, že by záruka padla nebo nebyla, jen půjde nyní o regionální záruku, tedy takovou, která se může v jednotlivých zemích lišit. Nikon své rozhodnutí odůvodňuje rozdílem v místních zákonech a normách, kdy je těžké zachovat jednu záruku tak, aby platila po celém světě a všude odpovídala požadavkům na konkrétní legislativu.
 
Nikon logo
 
Od ledna 2021 se tak začne přecházet z mezinárodních záruk na regionální. Nicméně u všech produktů zakoupených ještě s mezinárodní zárukou zůstane platná po celou dobu záruky bez ohledu na datum zakoupení. V případě těch regionálních je nutno počítat s tím, že pokud má člověk v zemi nákupu sice záruku, ale oprava bude provedena v oblasti, kde záruka tento zákrok nekryje, uživatel ji bude muset i při platné záruce v své domovské zemi či oblasti uhradit. Nikon navíc upozorňuje, že by uživatelé neměli zapomínat na fakt, že ne každý produkt musí být podporován ve všech zemích a nemusí být tedy možné ho opravit v jiné zemi.
 
Zdroj: Nikon