www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství
, , aktualita
Společnost Nikon končí se svým systémem mezinárodní záruky pro výměnné objektivy a jiné příslušenství. Na tyto produkty se budou nově vztahovat odlišné regionální záruky pro každou zemi zvlášť.
K oblíbeným
reklama
Nikon dlouho nabízel mezinárodní záruku pro mnohé své produkty. To však už nebude pravdou pro objektivy (Nikon Z, Z i adaptéry) a další příslušenství, jako jsou např. blesky. To však neznamená, že by záruka padla nebo nebyla, jen půjde nyní o regionální záruku, tedy takovou, která se může v jednotlivých zemích lišit. Nikon své rozhodnutí odůvodňuje rozdílem v místních zákonech a normách, kdy je těžké zachovat jednu záruku tak, aby platila po celém světě a všude odpovídala požadavkům na konkrétní legislativu.
 
Nikon logo
 
Od ledna 2021 se tak začne přecházet z mezinárodních záruk na regionální. Nicméně u všech produktů zakoupených ještě s mezinárodní zárukou zůstane platná po celou dobu záruky bez ohledu na datum zakoupení. V případě těch regionálních je nutno počítat s tím, že pokud má člověk v zemi nákupu sice záruku, ale oprava bude provedena v oblasti, kde záruka tento zákrok nekryje, uživatel ji bude muset i při platné záruce v své domovské zemi či oblasti uhradit. Nikon navíc upozorňuje, že by uživatelé neměli zapomínat na fakt, že ne každý produkt musí být podporován ve všech zemích a nemusí být tedy možné ho opravit v jiné zemi.
 
Zdroj: Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře