www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství

Nikon končí s mezinárodní zárukou pro objektivy a příslušenství
, , aktualita
Společnost Nikon končí se svým systémem mezinárodní záruky pro výměnné objektivy a jiné příslušenství. Na tyto produkty se budou nově vztahovat odlišné regionální záruky pro každou zemi zvlášť.
K oblíbeným
reklama
Nikon dlouho nabízel mezinárodní záruku pro mnohé své produkty. To však už nebude pravdou pro objektivy (Nikon Z, Z i adaptéry) a další příslušenství, jako jsou např. blesky. To však neznamená, že by záruka padla nebo nebyla, jen půjde nyní o regionální záruku, tedy takovou, která se může v jednotlivých zemích lišit. Nikon své rozhodnutí odůvodňuje rozdílem v místních zákonech a normách, kdy je těžké zachovat jednu záruku tak, aby platila po celém světě a všude odpovídala požadavkům na konkrétní legislativu.
 
Nikon logo
 
Od ledna 2021 se tak začne přecházet z mezinárodních záruk na regionální. Nicméně u všech produktů zakoupených ještě s mezinárodní zárukou zůstane platná po celou dobu záruky bez ohledu na datum zakoupení. V případě těch regionálních je nutno počítat s tím, že pokud má člověk v zemi nákupu sice záruku, ale oprava bude provedena v oblasti, kde záruka tento zákrok nekryje, uživatel ji bude muset i při platné záruce v své domovské zemi či oblasti uhradit. Nikon navíc upozorňuje, že by uživatelé neměli zapomínat na fakt, že ne každý produkt musí být podporován ve všech zemích a nemusí být tedy možné ho opravit v jiné zemi.
 
Zdroj: Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala