www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech
, , aktualita
Společnost Nikon zamíří k soudu. Žene ji tam firma Digimedia Tech, LLC, podle které kompakty Nikonu porušují tři její patenty ohledně zoomování a detekce tváří. Má jít např. o Coolpix P900 nebo A1000.
K oblíbeným
reklama
Soudní pře nejsou ničím nezvyklým a ve fotografickém světě o ně také není nouze. Poslední případ se týká společnosti Nikon, která měla porušit tři patenty společnosti Digimedia Tech, LLC. Tím prvním je patent číslo 6,914,635 (Microminiature Zoom System for Digital Camera), který se týká zoomu, autofokusu a dalších součástí v digitálních kompaktech. Konkrétně má jít o jakýsi micro-elektromechanický systém s minimálně dvěma polohami, kam se může hnout, na základě čehož lze měnit zoom, ostření nebo stabilizovat obraz. Jedním z příkladů, kde mělo dojít k porušení patentu, byl Coolpix A1000.
 
Nikon Coolpix P900
 
Dále jsou tu patenty s čísly 6,545,706 a 7,715,476 (System, Method and Article of Manufacture for Tracking a Head of a Camera-Generated Image of a Person). Oba se věnují způsobu identifikace tváře v obraze. Vtip je v tom, že pro detekci tváře lze použít více algoritmů, kde každý může pracovat dobře (nebo selhávat) při různých příležitostech, přičemž patentováno je to, že se použijí minimálně dva algoritmy najednou a výsledek se rozhodne na základě dílčích výsledků jednotlivých algoritmů. Z vlastní programátorské zkušenosti při vývoji systémů detekce pohledu mohu potvrdit, že jde o docela účinnou techniku, jak zvýšit spolehlivost detekce tváří. V tomto případě byl patent porušen např. i ultrazoomu Coolpix P900.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala