www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech
, , aktualita
Společnost Nikon zamíří k soudu. Žene ji tam firma Digimedia Tech, LLC, podle které kompakty Nikonu porušují tři její patenty ohledně zoomování a detekce tváří. Má jít např. o Coolpix P900 nebo A1000.
K oblíbeným
reklama
Soudní pře nejsou ničím nezvyklým a ve fotografickém světě o ně také není nouze. Poslední případ se týká společnosti Nikon, která měla porušit tři patenty společnosti Digimedia Tech, LLC. Tím prvním je patent číslo 6,914,635 (Microminiature Zoom System for Digital Camera), který se týká zoomu, autofokusu a dalších součástí v digitálních kompaktech. Konkrétně má jít o jakýsi micro-elektromechanický systém s minimálně dvěma polohami, kam se může hnout, na základě čehož lze měnit zoom, ostření nebo stabilizovat obraz. Jedním z příkladů, kde mělo dojít k porušení patentu, byl Coolpix A1000.
 
Nikon Coolpix P900
 
Dále jsou tu patenty s čísly 6,545,706 a 7,715,476 (System, Method and Article of Manufacture for Tracking a Head of a Camera-Generated Image of a Person). Oba se věnují způsobu identifikace tváře v obraze. Vtip je v tom, že pro detekci tváře lze použít více algoritmů, kde každý může pracovat dobře (nebo selhávat) při různých příležitostech, přičemž patentováno je to, že se použijí minimálně dva algoritmy najednou a výsledek se rozhodne na základě dílčích výsledků jednotlivých algoritmů. Z vlastní programátorské zkušenosti při vývoji systémů detekce pohledu mohu potvrdit, že jde o docela účinnou techniku, jak zvýšit spolehlivost detekce tváří. V tomto případě byl patent porušen např. i ultrazoomu Coolpix P900.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala