www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech

Nikon míří k soudu za porušení patentů ve svých ultrazoomech
, , aktualita
Společnost Nikon zamíří k soudu. Žene ji tam firma Digimedia Tech, LLC, podle které kompakty Nikonu porušují tři její patenty ohledně zoomování a detekce tváří. Má jít např. o Coolpix P900 nebo A1000.
K oblíbeným
reklama
Soudní pře nejsou ničím nezvyklým a ve fotografickém světě o ně také není nouze. Poslední případ se týká společnosti Nikon, která měla porušit tři patenty společnosti Digimedia Tech, LLC. Tím prvním je patent číslo 6,914,635 (Microminiature Zoom System for Digital Camera), který se týká zoomu, autofokusu a dalších součástí v digitálních kompaktech. Konkrétně má jít o jakýsi micro-elektromechanický systém s minimálně dvěma polohami, kam se může hnout, na základě čehož lze měnit zoom, ostření nebo stabilizovat obraz. Jedním z příkladů, kde mělo dojít k porušení patentu, byl Coolpix A1000.
 
Nikon Coolpix P900
 
Dále jsou tu patenty s čísly 6,545,706 a 7,715,476 (System, Method and Article of Manufacture for Tracking a Head of a Camera-Generated Image of a Person). Oba se věnují způsobu identifikace tváře v obraze. Vtip je v tom, že pro detekci tváře lze použít více algoritmů, kde každý může pracovat dobře (nebo selhávat) při různých příležitostech, přičemž patentováno je to, že se použijí minimálně dva algoritmy najednou a výsledek se rozhodne na základě dílčích výsledků jednotlivých algoritmů. Z vlastní programátorské zkušenosti při vývoji systémů detekce pohledu mohu potvrdit, že jde o docela účinnou techniku, jak zvýšit spolehlivost detekce tváří. V tomto případě byl patent porušen např. i ultrazoomu Coolpix P900.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů