www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nikon ohlásil vývoj D6 a objektivu 120-300mm F2.8

Nikon ohlásil vývoj D6 a objektivu 120-300mm F2.8
, , aktualita
Nikon oznámil, že vyvíjí dva produkty do světa DSLR. Tím prvním bude nová vlajková loď, digitální zrcadlovka Nikon D6. Druhým produktem bude objektiv pro full frame DSLR, telezoom AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon v některých případech s předstihem oznamuje, které produkty si chystá pro blízkou budoucnost. Nyní jde o novou full frame zrcadlovku Nikon D6. Ta má oslavit 20 let digitálních zrcadlovek Nikon s jednociferným označením (první byla D1 v roce 1999). Bohužel nám Nikon neprozradil více informací, a tak můžeme jen hádat. Nedávno se hovořilo např. o vylepšeném AF, 24MPx senzoru, 4K 60p videu, dvou slotech pro CFexpress karty a mechanické stabilizaci. To jsou ale jen dohady.
 
Nikon D6
 
Druhou ohlášenou novinkou je telezoom AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR. Ani zde toho moc nevíme. Bude mít 2,5× optický zoom a výbornou světelnost F2,8 v celém rozsahu, takže půjde o skutečného obra. Název napovídá, že bude mít fluoritové a ED členy, nebude chybět ani optická stabilizace obrazu. Tento objektiv by měl naopak oslavit 60 let existence bajonetu F-Mount. Proto se dá předpokládat, že se obě novinky objeví ještě v letošním roce.
 
AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR
 
Zdroj: dpreview.com, TZ Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů