www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nikon ohlásil vývoj D6 a objektivu 120-300mm F2.8

Nikon ohlásil vývoj D6 a objektivu 120-300mm F2.8
, , aktualita
Nikon oznámil, že vyvíjí dva produkty do světa DSLR. Tím prvním bude nová vlajková loď, digitální zrcadlovka Nikon D6. Druhým produktem bude objektiv pro full frame DSLR, telezoom AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon v některých případech s předstihem oznamuje, které produkty si chystá pro blízkou budoucnost. Nyní jde o novou full frame zrcadlovku Nikon D6. Ta má oslavit 20 let digitálních zrcadlovek Nikon s jednociferným označením (první byla D1 v roce 1999). Bohužel nám Nikon neprozradil více informací, a tak můžeme jen hádat. Nedávno se hovořilo např. o vylepšeném AF, 24MPx senzoru, 4K 60p videu, dvou slotech pro CFexpress karty a mechanické stabilizaci. To jsou ale jen dohady.
 
Nikon D6
 
Druhou ohlášenou novinkou je telezoom AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR. Ani zde toho moc nevíme. Bude mít 2,5× optický zoom a výbornou světelnost F2,8 v celém rozsahu, takže půjde o skutečného obra. Název napovídá, že bude mít fluoritové a ED členy, nebude chybět ani optická stabilizace obrazu. Tento objektiv by měl naopak oslavit 60 let existence bajonetu F-Mount. Proto se dá předpokládat, že se obě novinky objeví ještě v letošním roce.
 
AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR
 
Zdroj: dpreview.com, TZ Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala