Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon potvrdil příchod CSC (mirrorless) fotoaparátu

13.7.2017, Milan Šurkala, aktualita
CSC fotoaparáty Nikon 1 skončily docela neslavně, výrobce je postupně utlumil a vypadalo to, že s CSC fotoaparáty se skončilo. Nyní ale vedení Nikonu potvrdilo, že se CSC fotoaparáty vrátí a nebudou rozhodně tuctové. Doplněno o další vyjádření Nikonu.
Prodeje CSC fotoaparátů mají lehce stoupající tendenci a není divu, že se jim dnes věnují takřka všichni výrobci. Také Nikon měl v programu řadu Nikon 1 s 1" snímačem, úspěch ale nebyl takový, jaký by si asi Nikon přál a už nějaký ten pátek se nepředstavilo ani nové tělo ani objektiv. Byly zde spekulace, že by snad mohl přebrat technologii ze Samsungu NX, ale ani to se nepotvrdilo. Nyní ale bylo potvrzené, že se od Nikonu dočkáme nových CSC fotoaparátů.
 
Kazuo Ushida
 
prezident Nikonu Kazuo Ushida
 
Prezident Nikonu, Kazuo Ushida, totiž v jednom z rozhovorů mluvil o restrukturalizaci Nikonu, snaze o zaměření se na zrcadlovky střední a vyšší třídy (vydělat více i při snižujících se prodejích), přišla však řeč i na CSC (tzv. mirrorless) fotoaparáty. Řešení Nikonu má být odlišné od konkurence a chce přinést jinou úroveň výkonu. Nebylo však blíže specifikované, co přesně tímto vlastně myslel. Obecně by ale mělo jít např. nejen o nejpokročilejší technologie objektivů, ale také o zábavu při focení. Velikost senzoru nebyla specifikována a nevíme ani časový rámec, ve kterém by se nové fotoaparáty měly objevit. Každopádně držme Nikonu palce, aby to nedopadlo jako s velmi slibnými kompakty řady DL.
 
Doplněno 13.7.2017: Server dpreview.com se na záležitost ohledně CSC zeptal přímo výrobce. Včera pak měli dostat odpověď přímo od Nikonu, že na CSC se skutečně pracuje, ale detailní informace jsou zatím tajné. Můžeme ale čekat excelentní optiku, zpracování obrazu, vysoce nadprůměrnou odolnost a ovládání (což by mohlo korespondovat s výše zmíněnou "zábavou"). Nic konkrétního jsme se tedy nedozvěděli, nicméně vypadá to, že v Nikonu se opravdu začíná něco dít.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.