www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska
, , aktualita
Společnosti Nikon se poslední dobou moc nedaří a nedávno vykázala poměrně velkou ztrátu. Situaci chce zlepšit propuštěním 20 % zaměstnanců a přestěhováním části výroby z Japonska do Thajska.
K oblíbeným
reklama
Poslední zveřejněné finanční výsledky Nikonu nebyly moc povzbudivé. Společnost je ve ztrátě a neměla jedinou ziskovou divizi. Ta fotografická na tom byla zejména kvůli restrukturalizaci dost špatně, ale i bez ní byla ztráta dosti vysoká. Aby se situace zlepšila, chce Nikon přistoupit k dalším opatřením. Ta zveřejnil server Nikkei a mělo by jít o propuštění zhruba 20 % zaměstnanců (tedy cca 2000 osob) z Japonska do března roku 2022. Nikon chce zachovat domácí japonské zaměstnance a propouštění by se tak mělo týkat především těch zahraničních. Těch bude mít společnost zhruba 60 % proti stavu z roku 2017.
 
Nikon logo
 
Vzhledem k mnohem nižším prodejům je potřeba i mnohem nižší výroba fotoaparátů a mnoho zaměstnanců je tak nadbytečných. Současně s tím se přesune výroba fotoaparátů z japonské provincie Miyagi do Thajska. V Japonsku zůstane výroba lidarových senzorů a inspekčního příslušenství pro fotoaparáty. Cílem je snížit provozní náklady společnosti o 80 mld. jenů. Abychom to uvedli do kontextu, za posledního půl roku měl Nikon příjmy ve výši 175,6 mld. jenů a provozní ztrátu 46,6 mld. jenů.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala