Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska

, , aktualita
Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska
Společnosti Nikon se poslední dobou moc nedaří a nedávno vykázala poměrně velkou ztrátu. Situaci chce zlepšit propuštěním 20 % zaměstnanců a přestěhováním části výroby z Japonska do Thajska.
Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska
Poslední zveřejněné finanční výsledky Nikonu nebyly moc povzbudivé. Společnost je ve ztrátě a neměla jedinou ziskovou divizi. Ta fotografická na tom byla zejména kvůli restrukturalizaci dost špatně, ale i bez ní byla ztráta dosti vysoká. Aby se situace zlepšila, chce Nikon přistoupit k dalším opatřením. Ta zveřejnil server Nikkei a mělo by jít o propuštění zhruba 20 % zaměstnanců (tedy cca 2000 osob) z Japonska do března roku 2022. Nikon chce zachovat domácí japonské zaměstnance a propouštění by se tak mělo týkat především těch zahraničních. Těch bude mít společnost zhruba 60 % proti stavu z roku 2017.
 
Nikon logo
 
Vzhledem k mnohem nižším prodejům je potřeba i mnohem nižší výroba fotoaparátů a mnoho zaměstnanců je tak nadbytečných. Současně s tím se přesune výroba fotoaparátů z japonské provincie Miyagi do Thajska. V Japonsku zůstane výroba lidarových senzorů a inspekčního příslušenství pro fotoaparáty. Cílem je snížit provozní náklady společnosti o 80 mld. jenů. Abychom to uvedli do kontextu, za posledního půl roku měl Nikon příjmy ve výši 175,6 mld. jenů a provozní ztrátu 46,6 mld. jenů.