www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska
, , aktualita
Společnosti Nikon se poslední dobou moc nedaří a nedávno vykázala poměrně velkou ztrátu. Situaci chce zlepšit propuštěním 20 % zaměstnanců a přestěhováním části výroby z Japonska do Thajska.
K oblíbeným
reklama
Poslední zveřejněné finanční výsledky Nikonu nebyly moc povzbudivé. Společnost je ve ztrátě a neměla jedinou ziskovou divizi. Ta fotografická na tom byla zejména kvůli restrukturalizaci dost špatně, ale i bez ní byla ztráta dosti vysoká. Aby se situace zlepšila, chce Nikon přistoupit k dalším opatřením. Ta zveřejnil server Nikkei a mělo by jít o propuštění zhruba 20 % zaměstnanců (tedy cca 2000 osob) z Japonska do března roku 2022. Nikon chce zachovat domácí japonské zaměstnance a propouštění by se tak mělo týkat především těch zahraničních. Těch bude mít společnost zhruba 60 % proti stavu z roku 2017.
 
Nikon logo
 
Vzhledem k mnohem nižším prodejům je potřeba i mnohem nižší výroba fotoaparátů a mnoho zaměstnanců je tak nadbytečných. Současně s tím se přesune výroba fotoaparátů z japonské provincie Miyagi do Thajska. V Japonsku zůstane výroba lidarových senzorů a inspekčního příslušenství pro fotoaparáty. Cílem je snížit provozní náklady společnosti o 80 mld. jenů. Abychom to uvedli do kontextu, za posledního půl roku měl Nikon příjmy ve výši 175,6 mld. jenů a provozní ztrátu 46,6 mld. jenů.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma
Pokud jste nestihli dočasné uvolnění fotografických kurzů Nikonu School Online zdarma na jaře, máte tu další příležitost. Akce se opakuje a máte více než měsíc na zhlédnutí několika výukových videí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová
Fotografická divize společnosti Olympus se stěhuje pod japonskou firmu JIP, a tak tu máme poslední finanční výsledky divize, které uvede samotný Olympus. Fotodivize byla i za poslední čtvrtletí ztrátová.
21.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS
Mobilní aplikace Leica FOTOS nabízela vedle bezplatné verze také předplatné Pro za 70 USD ročně. Tomu je už ale konec a předplatné mizí z nabídky. Všechny funkce jsou a prozatím budou zadarmo.
17.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře