www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska

Nikon propustí 20 % zaměstnanců, výrobu částečně přestěhuje do Thajska
, , aktualita
Společnosti Nikon se poslední dobou moc nedaří a nedávno vykázala poměrně velkou ztrátu. Situaci chce zlepšit propuštěním 20 % zaměstnanců a přestěhováním části výroby z Japonska do Thajska.
K oblíbeným
reklama
Poslední zveřejněné finanční výsledky Nikonu nebyly moc povzbudivé. Společnost je ve ztrátě a neměla jedinou ziskovou divizi. Ta fotografická na tom byla zejména kvůli restrukturalizaci dost špatně, ale i bez ní byla ztráta dosti vysoká. Aby se situace zlepšila, chce Nikon přistoupit k dalším opatřením. Ta zveřejnil server Nikkei a mělo by jít o propuštění zhruba 20 % zaměstnanců (tedy cca 2000 osob) z Japonska do března roku 2022. Nikon chce zachovat domácí japonské zaměstnance a propouštění by se tak mělo týkat především těch zahraničních. Těch bude mít společnost zhruba 60 % proti stavu z roku 2017.
 
Nikon logo
 
Vzhledem k mnohem nižším prodejům je potřeba i mnohem nižší výroba fotoaparátů a mnoho zaměstnanců je tak nadbytečných. Současně s tím se přesune výroba fotoaparátů z japonské provincie Miyagi do Thajska. V Japonsku zůstane výroba lidarových senzorů a inspekčního příslušenství pro fotoaparáty. Cílem je snížit provozní náklady společnosti o 80 mld. jenů. Abychom to uvedli do kontextu, za posledního půl roku měl Nikon příjmy ve výši 175,6 mld. jenů a provozní ztrátu 46,6 mld. jenů.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala