www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon svolává zrcadlovky D600 k vyčištění

Nikon svolává zrcadlovky D600 k vyčištění
, , aktualita
Digitální zrcadlovka Nikon D600 je relativně levnou full frame zrcadlovkou, u níž se ale objevil problém s výrazným množstvím prachu na snímači vznikající patrně někde uvnitř zrcadlovky. Nyní je svolávána k vyčištění, případně k opravě.
reklama
Nová digitální full frame zrcadlovka Nikon D600 trpí ve zvýšené míře na usazování prachu na snímači. Kvůli tomuto problému nyní Nikon svolává tyto zrcadlovky do servisu k vyčištění a případné opravě, přestože Nikon zatím oficiálně nepotvrdil, co přesně je příčinou problému, jen vyhlásil toto doporučení k návštěvě servisu.

Pokud selžou tradiční metody nebo je po mechanickém vyčištění prach rychle zpátky, měli byste kontaktovat servisní střediska Nikonu k profesionálnímu vyčištění, případně i k opravě. Na diskuzních fórech se rovněž proslýchá, že se po cca 3000 vyfocených snímcích už vznik nového prachu zastavuje.

Zdroj: www.nikon.com
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů