www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června

Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
, , aktualita
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
K oblíbeným
reklama
Nikon má už dlouho jediné APS-C tělo ve třídě svých CSC fotoaparátů. V posledních měsících se stupňují zvěsti o tom, že ho doplní nějaká novinka. Co to ale bude, to stále není jasné. Před více než rokem se spekulovalo zejména o high-endové Z70, poslední měsíce je to spíše low-endová Z30 a nyní to vypadá, že se představí model nazvaný Zfc (ZFC, Z-Fc nebo nějak podobně). Tak, jak byl Nikon Df retro zrcadlovkou, měla by být novinka také fotoaparátem s retro vzhledem ve stylu starých fotoaparátů Nikon FM. Tělo má být tenké, počítá se s mnoha mechanickými otočnými ovladači, ale také by tu měl být i moderní otočný displej.
 
Nikon Zfc
 
Spekulace a úniky hovoří o tom, že technicky by mělo jít o převlečený Nikon Z50, oba modely mají mít podobné technické specifikace. Tělo má být k dispozici ve třech barvách, černé, stříbrné a hnědé (patrně kožené gripy). Pokud jde o objektivy, hovoří se o nových APS-C objektivech, které by mohly nést přídomek SE a šlo by o 28mm F2.8 a/nebo o 35mm F1.8.
 
Je ale také možné, že půjde o stávající objektivy a především v případě 28mm verze bych osobně předpokládal, že o nepůjde o žádný speciální APS-C model, ale o full frame objektiv, který už byl před dvěma týdny oznámen a nabídne velmi kompaktní rozměry. Už tato full frame verze je dost kompaktní a nevidím moc důvodů, aby musel Nikon přicházet s ještě menší APS-C variantou (u 35/1,8 by to dávalo trochu více smyslu, tam je full frame varianta přeci jen trochu objemnější). Tyto objektivy by neměly mít retro design. Set s objektivem má údajně vyjít na 999 USD a představení se dle úniků plánuje na 28. června. Koluje i další datum, 31. června, ale to může být také zahájení dodávek. Tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů