www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon ukázal novou roadmapu objektivů a chystá 400mm F2.8 TC

Nikon ukázal novou roadmapu objektivů a chystá 400mm F2.8 TC
, , aktualita
Nikon ukázal novou roadmapu objektivů, která slibuje několik zajímavých kousků. Mezi nimi je i nový teleobjektiv Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S, jehož vývoj byl oficiálně ohlášen. Nabídne vestavěný 1,4× telekonvertor.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon chystá několik nových objektivů a mezi nimi je i teleobjektiv Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S. Jeho vývoj byl oficiálně ohlášen, takže uvedení bychom mohli očekávat už poměrně brzy (počátek příštího roku?). Tento objektiv bude zajímavý tím, že nabídne vestavěný 1,4× telekonvertor, jehož aktivace ho promění na ekvivalent objektivu 560mm F4. Přinese také novou generaci povrchových vrstev pro potlačování odlesků.
 
Roadmapa objektivů Nikon
 
Vedle toho ale byla zveřejněna i celá aktualizovaná roadmapa objektivů. Kromě výše zmíněného objektivu 400mm F2,8 se chystá hned trojice teleobjektivů S-Line s ohniskovými vzdálenostmi 400mm, 600mm a 800mm. Zde nejspíše půjde o světelnosti F4 a F5,6, to ale jen hádáme. Dále je v roadmapě také 85mm objektiv, u něj se dá očekávat F1,4, možná dokonce F1,2. Najdeme zde ještě blíže neurčený kompaktní full frame objektiv s 26 mm (že by pancake?) a telezoom 200-600mm.
 
Nezapomíná se naštěstí ale ani na APS-C těla a objektivy pro ně. Tam máme zatím jen velmi omezený počet objektivů, ale jak ukazuje roadmapa, mělo by se to zlepšit. Najdeme zde kompaktní 24mm objektiv (36 mm po přepočtu) a také širokoúhlý zoom 12-28mm (18-42mm po přepočtu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů