www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon útočí stylově, uvádí Coolpix S60

Nikon útočí stylově, uvádí Coolpix S60
, , Aktualita
Stylové fotoaparáty mají dalšího nebezpečného konkurenta navíc. Nikon představil nový model Coolpix S60, který přinese tenké tělo s 3,5" LCD displejem s dotykovým ovládáním, 5× násobný optický zoom a dokonce CCD-shift stabilizaci obrazu.
K oblíbeným
reklama
Základem nového stylového fotoaparátu Nikon Coolpix S60 je 1/2,3" CCD snímač, který nabízí efektivní rozlišení 10 megapixelů. O zpracování snímků se stará výkonný procesor EXPEED, který byl původně navržen pro DSLR Nikonu.Objektiv je zapuštěný v hliníkovém těle fotoaparátu a to dokonce i při plném zazoomování. Nabízí velmi slušný 5× násobný zoom s ideálním rozsahem 33 - 165 mm. Pouze světelnost je trochu horší, na nejkratším ohnisku je velmi vysokých F3,8. Naopak se vzrůstajícím ohniskem se tato hodnota mění jen minimálně a tak na maximálním ohnisku dosahuje F4,8. To je poměrně dobrý výsledek. V makro režimu zaostří od 9 centimetrů.

Proti rozmazání snímků bojuje CCD-shift stabilizace (posun CCD čipu), možnost fotit až na ISO 3200 (obrázky sice nebudou rozmazané, ale díky vysoké citlivosti ztratí detaily) a funkce Nikon Best Shot Selector, která vyfotí až 10 snímků a automaticky vybere ten nejostřejší. Místo ostření můžete zadat také dotykem na LCD displeji.

Fotoaparát totiž disponuje obrovským 3,5" dotykovým LCD displejem, který má mít podle výrobce vysoké pozorovací úhly až 160°. Jeho rozlišení činí 230 000 pixelů. Nebude-li stačit pro prohlížení fotografií takto velký LCD displej, díky HDMI rozhraní můžete připojit i nejmodernější televize. Fotoaparát podporuje detekci až 12 tváří, nechybí ani sekvenční snímání, časosběrné snímání a 17 motivových programů.

Vnitřní paměť fotoaparátu má kapacitu cca 20 MB, je však rozšiřitelná o SDHC karty. Při rozměrech 97×60×22 milimetrů váží jen 145 gramů (bez baterií a karty). Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií, která má ale vydržet pouze 140 fotografií. Zákazníci dostanou rovněž zdarma 2 GB prostoru na serveru Nikon "my Picturetown". Cena bude oznámena v době uvedení na český trh.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps
Společnost Vision Research přichází s další vysokorychlostní kamerou TMX-7510. Ta dokáže natáčet HD video ve velmi vysoké snímkovací frekvenci 76 000 fps. Má BSI snímač s obřími 18,5μm pixely.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala