www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí makro objektiv Nikkor Z MC 50mm f/2.8

Nikon uvádí makro objektiv Nikkor Z MC 50mm f/2.8
, , aktualita
Společnost Nikon se nechce vzdát bez boje a představuje první z nových objektivů, které chce letos představit. Jedním z nich je makro objektiv Nikkor Z MC 50mm f/2.8. Novinka má nabídnout zvětšení až 1:1.
K oblíbeným
reklama
Nikon nedávno řekl, že během letošního fiskálního roku chce představit 12 nových objektivů. Máme tu už červen a teprve nyní se představují první dva kousky. Oba jsou makro objektivy a my si nyní představíme první z nich. Jde o Nikkor Z MC 50mm f/2.8. Je to kompaktní 50mm objektiv vhodný pro běžné focení i snímky makra. Podporuje totiž zaostřování od 16 cm, což umožňuje dosažení zvětšení 1:1. Využívá se krokový motorek STM a objektiv při zaostřování vyjíždí (současně ukazuje dosažené zvětšení). Potěší to, že je navzdory výsuvné části odolný vůči prachu a vlhkosti.
 
Nikkor Z MC 50mm f/2.8
 
Při 50mm ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 47° na full frame tělech a 31°30' na APS-C. Rozsah clon je od F2,8 do F22, nicméně pokud ostříte na minimum (16 cm), rozsah se posune na F5,6 až F32. Clona je irisová a má 9 lamel. Je zde i omezovač zaostřovacího rozsahu, aby objektiv nezdržoval a nezkoušel zaostřovat na minimum, pokud fotograf ví, že to nebude potřebovat. Optická soustava se skládá z 10 členů v 7 skupinách, v tomto najdeme i ED člen, jeden asférický element a přední člen má fluorovou povrchovou vrstvu lépe odpuzující nečistoty a vodu.
 
Nikkor Z MC 50mm f/2.8 na fotoaparátu
 
Objektiv má kompaktní stavbu, 74,5 mm v průměru a 66 mm na délku. Využívá filtry se 46mm průměrem a jeho hmotnost činí 260 gramů. Máme zde programovatelný prstenec, který může ovládat různé funkce (např. clonu nebo korekci expozice). Na trhu se objeví koncem června za cenu 18490 Kč s DPH.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala