www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí nový výkonný kompakt s GPS, model Coolpix P6000

Nikon uvádí nový výkonný kompakt s GPS, model Coolpix P6000
, , Aktualita
Společnost Nikon oznámila uvedení nového digitálního kompaktu řady Performance, modelu Coolpix P6000. Ten nabídne širokoúhlé ohnisko, snímač s rozlišením 13,5 megapixelu, optickou stabilizaci a jako nevídaný prvek ve své třídě zavádí také GPS. Inu, asi se máme nač těšit.
K oblíbeným
reklama
Pokročilejší kompakty Nikon řady Performance se dočkaly dalšího rozšíření v podobě nového modelu P6000. Ten je vybaven poměrně velkým CCD čipem 1/1,72". Nikon však tímto snímačem chce pořizovat snímky s neuvěřitelným rozlišením 13,5 megapixelu, takže bude velmi zajímavé sledovat, jak se vypořádá se šumem. Fotoaparáty Nikon většinou tento problém zvládají poměrně dobře, o zpracování obrazu se stará už tradičně rychlý procesor EXPEED.Objektiv NIKKOR je opticky stabilizovaný, což by mělo přinést ostřejší snímky i při delších expozičních časech. Disponuje rovněž dvěma optickými ED členy. Jedná se o širokoúhlý objektiv se 4× násobným zoomem, což je na Performance řadu ale možná trochu málo. Rozsah ohnisek činí 28 až 112 mm. Světelnost objektivu je zvláštní, zatímco na nejširším ohnisku dosahuje vskutku velmi dobrých F2,7, na nejdelším má bohužel silně podprůměrných F5,9, a stabilizace tak přijde ke slovu častěji, než by bylo zdrávo. Fotoaparát podporuje použití předsádek.

Nikon Coolpix P6000 disponuje mnoha zajímavými technologiemi a vymoženostmi. Jako první zmíním podporu GPS, díky kterému mohou být snímky doplněny o informaci o přesné zeměpisné poloze, kde byl snímek pořízen. Tyto informace pak lze použít na webových stránkách Nikon my Picturetown, kde mají zákazníci zdarma 2 GB prostoru pro prezentaci vlastních fotografií.

Dále potěší podpora formátu RAW a dokonce integrovaný Ethernet konektor. Pro redukci rozmazání snímků jsou k dispozici tři technologie. Za prvé je to nejúčinnější metoda v podobě optické stabilizace. Druhá metoda je elektronická, resp. zvyšování ISO citlivosti až na ISO 6400. Ačkoli Nikon tvrdí, že při pokročilé redukci šumu budou tyto snímky použitelné, myslím, že nejvyšší použitelná citlivost bude asi ISO 400 - 800. Praxe ukáže. Třetí metodou je Nikon Best Shot Selector, který pořídí 10 snímků a vybere automaticky ten nejostřejší.

Nadšence potěší kromě manuálních režimů a 15 motivových programů také priorita clony, času a plně manuální nastavení expozice. Detekce tváří dokáže rozpoznat až 12 obličejů. Efekt červených očí je automaticky opravován po exponování. Funkce D-Lighting pak umožní prosvětlit stíny v protisvětle, překvapivě jde o skutečně účinnou metodu. Nechybí možnost pořizovat ozvučené videosekvence nebo aktivovat časosběrné snímání.

Makro u fotoaparátu dokáže ostřit již od dvou centimetrů. LCD displej má úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení 230 000 pixelů. Interní paměť o kapacitě 48 MB může být rozšířena o SD a SDHC karty. Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií, která by měla vystačit na 260 snímků. Při rozměrech 107 x 66 x 43 mm váží P6000 bez baterie a karty 240 gramů. Cena bude stanovena při uvedení na český trh.

Zdroj: TZ Nikon
Nejnovější články
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář