www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí nový výkonný kompakt s GPS, model Coolpix P6000

Nikon uvádí nový výkonný kompakt s GPS, model Coolpix P6000
, , Aktualita
Společnost Nikon oznámila uvedení nového digitálního kompaktu řady Performance, modelu Coolpix P6000. Ten nabídne širokoúhlé ohnisko, snímač s rozlišením 13,5 megapixelu, optickou stabilizaci a jako nevídaný prvek ve své třídě zavádí také GPS. Inu, asi se máme nač těšit.
K oblíbeným
reklama
Pokročilejší kompakty Nikon řady Performance se dočkaly dalšího rozšíření v podobě nového modelu P6000. Ten je vybaven poměrně velkým CCD čipem 1/1,72". Nikon však tímto snímačem chce pořizovat snímky s neuvěřitelným rozlišením 13,5 megapixelu, takže bude velmi zajímavé sledovat, jak se vypořádá se šumem. Fotoaparáty Nikon většinou tento problém zvládají poměrně dobře, o zpracování obrazu se stará už tradičně rychlý procesor EXPEED.Objektiv NIKKOR je opticky stabilizovaný, což by mělo přinést ostřejší snímky i při delších expozičních časech. Disponuje rovněž dvěma optickými ED členy. Jedná se o širokoúhlý objektiv se 4× násobným zoomem, což je na Performance řadu ale možná trochu málo. Rozsah ohnisek činí 28 až 112 mm. Světelnost objektivu je zvláštní, zatímco na nejširším ohnisku dosahuje vskutku velmi dobrých F2,7, na nejdelším má bohužel silně podprůměrných F5,9, a stabilizace tak přijde ke slovu častěji, než by bylo zdrávo. Fotoaparát podporuje použití předsádek.

Nikon Coolpix P6000 disponuje mnoha zajímavými technologiemi a vymoženostmi. Jako první zmíním podporu GPS, díky kterému mohou být snímky doplněny o informaci o přesné zeměpisné poloze, kde byl snímek pořízen. Tyto informace pak lze použít na webových stránkách Nikon my Picturetown, kde mají zákazníci zdarma 2 GB prostoru pro prezentaci vlastních fotografií.

Dále potěší podpora formátu RAW a dokonce integrovaný Ethernet konektor. Pro redukci rozmazání snímků jsou k dispozici tři technologie. Za prvé je to nejúčinnější metoda v podobě optické stabilizace. Druhá metoda je elektronická, resp. zvyšování ISO citlivosti až na ISO 6400. Ačkoli Nikon tvrdí, že při pokročilé redukci šumu budou tyto snímky použitelné, myslím, že nejvyšší použitelná citlivost bude asi ISO 400 - 800. Praxe ukáže. Třetí metodou je Nikon Best Shot Selector, který pořídí 10 snímků a vybere automaticky ten nejostřejší.

Nadšence potěší kromě manuálních režimů a 15 motivových programů také priorita clony, času a plně manuální nastavení expozice. Detekce tváří dokáže rozpoznat až 12 obličejů. Efekt červených očí je automaticky opravován po exponování. Funkce D-Lighting pak umožní prosvětlit stíny v protisvětle, překvapivě jde o skutečně účinnou metodu. Nechybí možnost pořizovat ozvučené videosekvence nebo aktivovat časosběrné snímání.

Makro u fotoaparátu dokáže ostřit již od dvou centimetrů. LCD displej má úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení 230 000 pixelů. Interní paměť o kapacitě 48 MB může být rozšířena o SD a SDHC karty. Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií, která by měla vystačit na 260 snímků. Při rozměrech 107 x 66 x 43 mm váží P6000 bez baterie a karty 240 gramů. Cena bude stanovena při uvedení na český trh.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala