www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí širokoúhlý Nikkor Z 24mm f/1.8 S

Nikon uvádí širokoúhlý Nikkor Z 24mm f/1.8 S
, , aktualita
Další novinkou pro full frame CSC systému Nikonu je objektiv Nikkor Z 24mm f/1.8 S. Jde tedy o širokoúhlý a vysoce světelný kousek. Jak už je dnes zvykem, optimalizovalo se hodně na video, např. i minimalizací focus breathingu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon postupně rozšiřuje nabídku svých objektivů pro full frame CSC systém a nyní přišel na řadu model Nikkor Z 24mm f/1.8 S. Při své 24mm ohniskové vzdálenosti nabídne 84° úhel záběru. Pokud byste jej použili na APS-C těle, byla by to 36mm přepočtená ohnisková vzdálenost a úhel 61°. To, že Nikon uvádí tyto údaje, dává tušit, že by mohl připravovat i APS-C CSC přístroje. Novinka se skládá z 12 optických členů v 10 skupinách, je zde 1 ED člen, 4 asférické elementy a některé mají vrstvy Nano Crystal Coat pro kontrastnější obraz díky minimalizaci odlesků a světelných závojů.
 
Nikkor Z 24mm f/1.8 S
 
Objektiv má velmi dobrou světelnost F1,8, což dovolí fotit širokoúhlé snímky s malou hloubkou ostrosti. Irisová clona s 9 lamelami podporuje maximálně hodnotu F16. Pokud jde o zaostřování, minimální vzdálenost činí 25 cm od roviny senzoru a maximální zvětšení pak dosahuje 0,15×. Zapracovalo se na výkonech objektivu u videa, takže má minimalizovaný focus breathing a zaostřovací motorek by měl být velmi tichý. Objektiv má rozměry 78 mm v průměru a 96,5 mm na délku, přičemž váží 450 gramů, což není až tak mnoho. Podporuje filtry se 72mm průměrem. Jak už je u této řady zvykem, máme tu i programovatelný prstenec, kterým se dají ovládat některá nastavení fotoaparátu. Česká cena objektivu byla stanovena na 28.490 Kč s DPH, dostupný by měl být od poloviny října.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů