Nikon uvedl 24× ultrazoom Coolpix P90

Nikon uvedl 24× ultrazoom Coolpix P90
, , Aktualita
Společnost Nikon se přidala ke Kodaku a Olympusu a rovněž představuje ultrazoom s opravdu obrovským rozsahem zoomu. V tomto případě jde o 24× ultrazoom s 12MPx snímačem a výklopným 3,0" LCD displejem. Nechybí ani rychlý procesor EXPEED.
K oblíbeným
reklama
Nový Nikon Coolpix P90 je nástupcem dnešního modelu P80. Přináší 1/2,33" CCD snímač s dnes velmi módním rozlišením 12 MPx. Na takto malý čip je to ale příliš mnoho a o kvalitě snímku si nelze dělat příliš velké iluze, zvláště poté, co P80 docela šuměl i na ISO 100. Objektiv NIKKOR potěší obrovským rozsahem zoom od velmi širokoúhlých 26 mm až po neskutečných 624 mm, což znamená 24× optický zoom. Světelnost F2,8 na nejkratším ohnisku je dobrá, F5,0 na nejdelším je ve srovnání s předchůdcem a nedávnými ultrazoomy poněkud slabší hodnota, u dnešních vysokorozsahových ultrazoomů však jde spíše o standard. Stabilizace je zde řešena posunem CCD čipu.Objektiv zaostří od 50 centimetrů, v supermakro režimu mu ale stačí pouhý centimetr. Fotoaparát podporuje citlivosti ISO 64 až ISO 1600 v plném rozlišení a dále ISO 3200 a ISO 6400 v rozlišení 3 megapixely. Fotograf může využít jak automatiku, tak i režimy priority clony, času a plnou automatiku. Rozsahy expozičních časů zatím nejsou známy. Detekce tváří je schopna rozeznat až 12 obličejů, nechybí ani focení úsměvu či detekce mrknutí. Pro lepší snímky v protisvětle je tu funkce D-Lighting, k dispozici je i funkce Rychlé vylepšení a jistě potěší i časosběrné snímání. Sekvenční snímání dokáže pořídit až 45 snímků s rychlostí 15 fps při rozlišení 2 megapixely.Stabilizaci neřeší jen již zmíněný posuv čipu, ale také podpora vyšších citlivostí do ISO 6400, Motion Detection (při detekci pohybu objektu nebo třesu fotoaparátu navýší ISO citlivost a zkrátí expoziční čas) a BSS (Best Shot Selector), který z 10 snímků pořízených sekvenčním snímáním vybere a uloží ten nejostřejší.Nikon Coolpix P90 je vybaven výklopným LCD displejem o úhlopříčce 3,0". Ten lze naklopit o 90° směrem nahoru a 45° směrem dolů. Komu by to nestačilo, najde zde i 0,24" EVF hledáček. O napájení se stará Li-Ion akumulátor EN-EL5, který dle výrobce vydrží na pouhých 200 snímků. Rozměry činí 114 x 83 x 99 mm a hmotnost 460 gramů bez baterie a karty. Podporovány jsou karty SD a SDHC, vnitřní paměť má kapacitu 47 MB.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala