Nikon uvedl 24× ultrazoom Coolpix P90

Nikon uvedl 24× ultrazoom Coolpix P90
, , Aktualita
Společnost Nikon se přidala ke Kodaku a Olympusu a rovněž představuje ultrazoom s opravdu obrovským rozsahem zoomu. V tomto případě jde o 24× ultrazoom s 12MPx snímačem a výklopným 3,0" LCD displejem. Nechybí ani rychlý procesor EXPEED.
K oblíbeným
reklama
Nový Nikon Coolpix P90 je nástupcem dnešního modelu P80. Přináší 1/2,33" CCD snímač s dnes velmi módním rozlišením 12 MPx. Na takto malý čip je to ale příliš mnoho a o kvalitě snímku si nelze dělat příliš velké iluze, zvláště poté, co P80 docela šuměl i na ISO 100. Objektiv NIKKOR potěší obrovským rozsahem zoom od velmi širokoúhlých 26 mm až po neskutečných 624 mm, což znamená 24× optický zoom. Světelnost F2,8 na nejkratším ohnisku je dobrá, F5,0 na nejdelším je ve srovnání s předchůdcem a nedávnými ultrazoomy poněkud slabší hodnota, u dnešních vysokorozsahových ultrazoomů však jde spíše o standard. Stabilizace je zde řešena posunem CCD čipu.Objektiv zaostří od 50 centimetrů, v supermakro režimu mu ale stačí pouhý centimetr. Fotoaparát podporuje citlivosti ISO 64 až ISO 1600 v plném rozlišení a dále ISO 3200 a ISO 6400 v rozlišení 3 megapixely. Fotograf může využít jak automatiku, tak i režimy priority clony, času a plnou automatiku. Rozsahy expozičních časů zatím nejsou známy. Detekce tváří je schopna rozeznat až 12 obličejů, nechybí ani focení úsměvu či detekce mrknutí. Pro lepší snímky v protisvětle je tu funkce D-Lighting, k dispozici je i funkce Rychlé vylepšení a jistě potěší i časosběrné snímání. Sekvenční snímání dokáže pořídit až 45 snímků s rychlostí 15 fps při rozlišení 2 megapixely.Stabilizaci neřeší jen již zmíněný posuv čipu, ale také podpora vyšších citlivostí do ISO 6400, Motion Detection (při detekci pohybu objektu nebo třesu fotoaparátu navýší ISO citlivost a zkrátí expoziční čas) a BSS (Best Shot Selector), který z 10 snímků pořízených sekvenčním snímáním vybere a uloží ten nejostřejší.Nikon Coolpix P90 je vybaven výklopným LCD displejem o úhlopříčce 3,0". Ten lze naklopit o 90° směrem nahoru a 45° směrem dolů. Komu by to nestačilo, najde zde i 0,24" EVF hledáček. O napájení se stará Li-Ion akumulátor EN-EL5, který dle výrobce vydrží na pouhých 200 snímků. Rozměry činí 114 x 83 x 99 mm a hmotnost 460 gramů bez baterie a karty. Podporovány jsou karty SD a SDHC, vnitřní paměť má kapacitu 47 MB.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala