www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvedl kompaktní a levný full frame objektiv Z 40mm F2

Nikon uvedl kompaktní a levný full frame objektiv Z 40mm F2
, , aktualita
Nikon představil nový objektiv pro svůj CSC systém a mnohým jistě udělá radost. Nabízí totiž nový světelný model Z 40mm F2, který potěší nejen velmi kompaktními rozměry, ale také poměrně příznivou cenou.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů společnosti Nikon se objevuje nový model Nikkor Z 40mm F2. Ten je má velmi kompaktní konstrukci, přestože má světelnost F2 a je určen i pro full frame těla. Objektiv při 40mm reálné ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 57°, na APS-C tělech pak 38°50'. Skládá se z pouhých 6 členů ve 4 skupinách, v konstrukci jsou také 2 asférické členy. Optická jednoduchost se ale asi projeví na výkonech (MTF křivky by mohly vypadat i lépe). Máme zde 9lamelovou clonu, která podporuje maximálně F16.
 
Nikkor Z 40mm F2
 
Objektiv je schopen zaostřit od 29 cm a dosáhnout 0,17× zvětšení, zaostřovací motorek je krokový a zapracovalo se i na minimalizaci focus breathingu. Novinka má 70 mm v průměru, 45,5 mm na délku a váží jen 170 gramů. Používat pak lze filtry s 52mm průměrem. Potěší také odolnost vůči prachu a vodě. Co se týče ceny, ta byla stanovena na 6990 Kč s DPH.
 
Nikkor Z 40mm F2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala