www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvedl nový Nikkor Z 85mm f/1.8 S

Nikon uvedl nový Nikkor Z 85mm f/1.8 S
, , aktualita

Jak bylo slíbeno, tak se i stalo a společnost Nikon uvedla nový portrétní objektiv Nikkor Z 85mm f/1.8 S. Slibuje výbornou ostrost, krásný bokeh i minimum optických aberací, které by kazily obraz. 

K oblíbeným
reklama
Počet objektivů pro nový full frame CSC systém Nikonu se zvyšuje o další kousek. Je jím Nikkor 85mm f/1.8 S, který má být jedním z portrétních objektivů pro tento systém. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 85 mm, což na full frame těle dává úhel záběru 28°30', v APS-C režimu je to pak 18°50' (127,5mm přepočtená ohnisková vzdálenost). Dosahuje výborné světelnosti F1,8 a 9lamelovou clonu lze nastavit maximálně na F16.
 
Nikkor Z 85mm f/1.8 S
 
Optická konstrukce se skládá z 12 členů uspořádaných do 8 skupin, jsou zde i dva členy z ED skla a ty, které mají povrchové vrstvy Nano Crystal Coat. Ty tradičně minimalizují odlesky a světelné závoje, čímž i v protisvětle zvyšují kontrast. K zaostřování slouží krokový zaostřovací motorek STM s minimálním hlukem pro kvalitnější natáčení videa, přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 80 cm. Dosahuje tak maximální zvětšení 0,12x. Zapracovalo se i na tom, aby objektiv poskytoval výborné optické výsledky při ostření na krátké vzdálenosti, s čímž má většina objektivů problémy.
 
Nikon hovoří o jemném bokehu i výborné ostrosti při zachování minimální chromatické aberace, a to i v bokehu. Objektiv má na délku 99 mm a 75 mm v průměru, podporuje pak 67mm filtry. Jeho hmotnost se pak vyznačuje 470 gramy. Zajímavostí je také speciální prstenec, kterému lze přiřadit funkčnost dle přání (např. korekci expozice). Nezapomnělo se ani na odolnost vůči vodě a prachu. V prodeji bude od září za cenu $799,95. 
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala