Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon uvolnil firmware 1.20 pro D4S s možností neomezené expozice

23.4.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Nikon uvolnila nový firmware verze 1.20 pro svou profesionální zrcadlovku Nikon D4S. Ten přináší např. možnost neomezené expozice v režimu time, zrušení maximálního počtu snímků v sekvenčním snímání a další úpravy.
Nikon uvolnil nový firmware verze C 1.20 pro svou zrcadlovku D4S. Ten přináší mnoho vylepšení i oprav starších verzí. S novým firmwarem byla vylepšena kompatibilita s bleskem SB-500, kerý může být nyní řídícím bleskem a podporována je i funkce LED světla v režimu blesku auto a zapnuto. Automatické vyvážení bílé je nyní spolehlivější a konzistentnější. Byl zrušen maximální počet snímků, které šlo pořídit v režimu sekvenčního snímání s časy 4 sekundy a delšími, stejně tak byl zrušen 30minutový limit u time režimu, který je nyní neomezený. Zapracovalo se také na jiném zobrazení AF bodů při focení na výšku a na šířku. Opraveny byly také některé nápovědy.


Nikon D4S


Dále byla opravena chyba, kdy při zmáčknutí tlačítka AF-ON mohla za určitých podmínek klesnout rychlost sekvenčního snímání. Nikon také opravil chybu, kdy při použití s 800mm F5.6 objektivem za některých expozičních podmínek vyskakovala chybová hláška "Err". Nyní už nedochází k chybě zobrazování snímků, pokud se ještě zapisuje na kartu a zapracovalo se také na chybě zobrazování snímků při použití s WR-1 bezdrátovým adaptérem, kdy snímky zůstaly "viset" na displeji.

Informační displej nyní správně ukazuje dosah blesku, opravena byla chyba špatného zobrazování metadat při použití s PC-E objektivy, stejně tak bylo opraveno špatné zobrazování expozičních hodnot v tichém režimu. V neposlední řadě už nyní funguje zobrazování obrazu na 4K televizích, kdy v minulosti nešlo zobrazit menu ani na fotoaparátu ani na televizi. Také by už mělo být vždy možné nastavit hlasitost (někdy se nabídka hlasitosti neukázala) a Nikon opravil chybu, kdy při současném použití XQD a Compact Flash karty a připojení fotoaparátu k PC nebyla XQD kata viditelná.

Zdroj: www.nikon.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.