www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil firmwary pro Z50, Z fc, Z5, Z6, Z7 i příslušenství

Nikon uvolnil firmwary pro Z50, Z fc, Z5, Z6, Z7 i příslušenství
, , aktualita
Společnost Nikon dále vylepšuje a opravuje své fotoaparáty, a tak tu máme smršť nových firmwarů pro CSC fotoaparáty. Objevil se ale také firmware pro jeden objektiv a bezdrátové dálkové ovládání.
K oblíbeným
reklama
Nikon zveřejnil několik nových firmwarů a vylepšení se tak dočkají majitelé fotoaparátů Nikon Z50 (C2.20), ZFc (C1.10), Z5 (C1.20), Z6 (C3.40) a Z7 (C3.40). Ve všech pěti případech byla přidána podpora adaptéru FTZ II a objektivu Nikkor Z 24-120mm f/4 S. S výjimkou modelu ZFc pak ostatní modely dostaly také vylepšenou detekci tváří na snímcích při použití blesku.
 
Nikon Z50
 
Výrazně více vylepšení se pak dočkaly modely Z6 a Z7, které k výše uvedeným změnám přidávají snížení blikání při N-Log nebo RAW záznamu a výstupu na externí HDMI rekordér za špatného světla. Zlepšena byla detekce očí u automatiky a velkoplošného AF bodu, zrychlila se také frekvence zobrazování této detekce. Opraveny byly také chyby občasného zamrznutí fotoaparátu a překračování maximální povolené hodnoty ISO citlivosti u videa.
 
Objektiv Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S má nyní firmware verze 1.20. Ten umožňuje duální stabilizaci s tělem Nikon Z9, pozměněno bylo také lineární a nelineární chování zaostřovacího kroužku dle nastavení. Opraven byl problém zablokování autofokusu na nejkratší zaostřovací vzdálenosti. Bezdrátové dálkové ovládání WR-1 má nově firmware 1.04, který podporuje Nikon Z9 a umožňuje vybrat časy až do 1/32000 sekundy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře