www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR

Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
, , aktualita
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se dost mluvilo o tom, že Canon dosti omezuje nabídku objektivů pro DSLR. Dle jeho slov jde o optimalizaci, která spočítá především v rušení duplicitních objektivů, ale mezi ukončenými modely vidíme i ty dosti jedinečné. Poslední změny na japonských stránkách Nikonu se ale zdá, že se k podobnému kroku chystá také společnost Nikon. I zde pomalu mizí některé objektivy.
 
Nikon logo
 
V jeho případě ale prozatím rozhodně nejde o desítky objektivů jako u Canonu. Mezi ukončenými modely je zatím setový objektiv AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR, což dává docela smysl. S novými low-endovými DSLR těly se už nepočítá. Navíc, pokud někdo zůstává prozatím u DSLR, základní setový objektiv asi nebude ten, který si bude kupovat a rozšiřovat jím svou výbavu. Pro full frame je to prozatím také jen jeden model, ultrazoom AF-S Nikkor 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala