www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon varuje, nové firmwary pro Z6 a Z7 mohou rozhodit zaostřování

Nikon varuje, nové firmwary pro Z6 a Z7 mohou rozhodit zaostřování
, , aktualita
Společnost Nikon vydala před pár dny aktualizace firmwarů pro své full frame CSC fotoaparáty Z6 a Z7. Ukázalo se však, že verze 3.10 i 3.11 mohou mít problém s uloženými hodnotami vyladění autofokusu.
K oblíbeným
reklama
I když jsou Nikony Z6 a Z7 CSC fotoaparáty a ostří přímo na plochu senzoru, který fotí, mají možnost vyladit zaostřování pro jednotlivé objektivy (AF Fine-Tune). Ani zaostřování na čip nemusí při fázovém AF vždy znamenat perfektně ostrý snímek, což potvrdily i některé naše recenze. Aby v případě, že kombinace těla a objektivu neostří vždy přesně, bylo možné toto upravit, mají tyto Nikony několik desítek pozic pro uložení nastavení.
 
Nikon Z6
 
Jenže nové firmwary verze 3.10 a 3.11 mají s tímto nastavením problém a mohou je nekorektně aplikovat při focení snímků, což může vyústit k tomu, že nebudou perfektně ostré. Nikon nyní pracuje na nápravě. Pokud jste si ještě nový firmware nenahráli, tak to prozatím ani nedělejte a počkejte na opravenou verzi, nicméně nepoužíváte-li danou funkci (což ve většině případů není potřeba), mělo by to být jedno.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů