www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon vyvíjí 1" 4K HDR snímač, zvládne 1000 fps při více než 18EV DR

Nikon vyvíjí 1" 4K HDR snímač, zvládne 1000 fps při více než 18EV DR
, , aktualita
Nikon oznámil vývoj nového 1" snímače CMOS BSI, který se může chlubit několika zajímavými vlastnostmi. Nabídne 4K rozlišení, zvládá snímkovací frekvenci až 1000 fps a přitom ještě dosahuje extrémně vysokého dynamického rozsahu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon oznamuje, že pracuje na novém snímači, který má přinést mnoho zajímavých vlastností. Než se ale začnete radovat, že by se váš budoucí fotoaparát mohl dočkat něčeho revolučního, bylo by dobré upozornit, že snímač nezamíří do fotoaparátů, ale spíše půjde o průmyslové nasazení. Jde o čip typu 1" s rozlišením 4K×4K, konkrétně 4224×4224 pixelů. Celkové rozlišení je tak 17,84 MPx. Vyráběn bude 65nm technologií CMOS, přičemž bude mít technologii BSI a vrstvení. Jeho pixely mají 2,7µm velikost.
 
Nikon HDR senzor
 
Snímač má dosahovat snímkovací frekvence až 1000 fps, při které má dosahovat dynamického rozsahu 110 dB (ekvivalent více než 18 EV). Pokud se frekvence sníží na 60 fps, dynamický rozsah stoupne na 134 dB (tedy přes 22 EV). Celý vtip je v tom, že snímač je rozdělen do bloků po ploškách 16×16 pixelů. Celkem je tu 264×264 bloků a každý blok může mít nezávisle řízenou expozici. Pokud je tedy scéna příliš jasná, expozice se stáhne, což do jasů dodá znatelně lepší kresbu a zabrání to přepalům. Naopak ve stínech dojde k silnějšímu exponování, aby zde nebyla jen černá plocha. Každá dvojice bloků má 16 ADC (A/D převodníků), ty tak mají na starosti po 32 pixelech.
 
Nikon HDR senzor
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala