www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy

Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
K oblíbeným
reklama
DxOMark si vzal na test full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II. Nyní tak máme i bodové ohodnocení jeho snímače, které dosahuje rekordní hodnoty 100 bodů. Nikon Z7 II ale nedrží rekord ve full frame třídě sám. Stejného počtu 100 bodů dosáhl i Nikon D850, Sony A7R III a Panasonic Lumix S1R. Pro zajímavost, starší Z7 měla jen o bod méně.
 
Nikon Z7 II DxOMark
 
Zajímavé jsou ale hodnoty, se kterými tohoto úspěchu Nikon vlastně dosáhl. Jeho výsledek Sports (Low-light ISO) totiž zaostává za konkurencí. Sony A7R III i Panasonic Lumix S1R mají přes 3520 bodů, Nikon Z7 II se dostal jen na 2841 ISO. Dynamickým rozsahem naopak Z7 II excelovala a hodnotu 14,7 EV má shodnou s A7R III (S1R měla nižších 14,1 EV). Dobrému výsledku dopomohl i výsledek v Portrait, kde šlo o 26,3 bitu. Tam měla naopak A7R III nižších 26 bitů a S1R byla o trošku lepší s 26,4 bitu.
 
DxOMark srovnání
srovnání s konkurencí, klikněte pro zvětšení (dxomark.com)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala