www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy

Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
K oblíbeným
reklama
DxOMark si vzal na test full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II. Nyní tak máme i bodové ohodnocení jeho snímače, které dosahuje rekordní hodnoty 100 bodů. Nikon Z7 II ale nedrží rekord ve full frame třídě sám. Stejného počtu 100 bodů dosáhl i Nikon D850, Sony A7R III a Panasonic Lumix S1R. Pro zajímavost, starší Z7 měla jen o bod méně.
 
Nikon Z7 II DxOMark
 
Zajímavé jsou ale hodnoty, se kterými tohoto úspěchu Nikon vlastně dosáhl. Jeho výsledek Sports (Low-light ISO) totiž zaostává za konkurencí. Sony A7R III i Panasonic Lumix S1R mají přes 3520 bodů, Nikon Z7 II se dostal jen na 2841 ISO. Dynamickým rozsahem naopak Z7 II excelovala a hodnotu 14,7 EV má shodnou s A7R III (S1R měla nižších 14,1 EV). Dobrému výsledku dopomohl i výsledek v Portrait, kde šlo o 26,3 bitu. Tam měla naopak A7R III nižších 26 bitů a S1R byla o trošku lepší s 26,4 bitu.
 
DxOMark srovnání
srovnání s konkurencí, klikněte pro zvětšení (dxomark.com)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala