Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon získává tři ceny TIPA 2023, líbily se především objektivy

, , aktualita
Nikon získává tři ceny TIPA 2023, líbily se především objektivy
Hodně úspěšným byl v oceněních TIPA Awards 2023 i Nikon. Tato společnost si odnesla celkem tři tituly. Jeden putoval na adresu CSC fotoaparátu, další dva pak pro pevné objektivy, jeden super teleobjektiv, druhý pak portrétní.
Nikon získává tři ceny TIPA 2023, líbily se především objektivy
Společnost Nikon je dalším z vítězů letošních cen TIPA Awards 2023. Odnesla si titul např. za nejlepší vloggerský fotoaparát s APS-C senzorem. Tím je Nikon Z30, který zvládá 4K video při tradičních 30p. Full HD 1080p nicméně umí už při 120 fps. K dispozici je polohovatelný 3,0" LCD, má také stereo mikrofony. K dispozici je i speciální příslušenství pro vlogging. Je to třeba větrný filtr od Smallrigu, dálkové ovládání přes Bluetooth a malý stativ opět od Smallrigu. Kdo chce, může využít i full frame objektivy, ale u většiny z nich přijde o kompaktnost.
 
Nikon Z30
 
Nejlepším pevným super-teleobjektivem je letos Nikkor Z 600mm f/4 TC VR S. Tento objektiv má zabudovaný 1,4× telekonvertor, který dokáže prodloužit ohniskovou vzdálenost až na 840 mm. Minimalizaci odlesků obstarává povrchová vrstva Meso Amorphous Coat, závoje pak potlačuje ARNEO a Nano Crystal Coat. Autofokus využívá Silky Swift Voice Coil Motor s magnety místo ozubených kol, z čehož má profitovat foto i video. Optická stabilizace dodá 5,5EV účinek.
 
Nikkor Z 600mm f/4 TC VR S
 
Titul nejlepšího portrétního objektivu má Nikkor Z 85mm f/1.2 S. Ten má vynikající světelnost F1,2, krásný bokeh a solidní konstrukci. Dle poroty se tak hodí pro focení módy, svateb a portrétů. Zaostřování mají na starosti dva krokové motorky STM. Nechybí ani programovatelný prstenec.
 
Nikkor Z 85mm f/1.2 S
 
Zdroj: tipa.eu