www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6 a Z7 dostávají 3D LUT a placený firmware s ProRes RAW

Nikony Z6 a Z7 dostávají 3D LUT a placený firmware s ProRes RAW
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7 se chtějí stát mnohem silnějšími přístroji pro natáčení videa. Proto nyní dostávají podporu 3D LUT pro záznam N-Log a v budoucnu i placenou podporu ProRes RAW.
K oblíbeným
reklama
Mnoho fotografů sice nadále používá fotoaparáty jen k focení a natáčení videa je nezajímá, faktem ale je, že trh se mění a místo videokamer dnes často zaujímají právě fotoaparáty. Nabízí větší senzory za nižší cenu, a tím i mnohdy vyšší kvalitu videa. Spolu s tím se i do levnějších modelů začínají dostávat profesionální video funkce. Nikony Z6 a Z7 sice měly podporu N-Log zvyšující dynamický rozsah videosekvencí a možnosti úprav, teprve až nyní ale dostává i podporu 3D LUT, které značně vylepšují snadnost úprav těchto videosekvencí natočených v N-Log formátu. Kompatibilitu 3D LUT tabulek Nikon otestoval s aplikacemi Adobe Premiere Pro CC, Apple Final Cut Pro X a Blackmagic Design DaVinci Resolve 15.
 
Nikon Z6
 
To ale není jediná změna. Kdo bude chtít brát video opravdu velmi vážně a bude vyžadovat dokonce ProRes RAW záznam, bude mít už letos možnost. Nikon totiž nabídne aktualizaci, která zajistí možnost pořizování video RAW záznamu. Místo toho, aby představil speciální dražší video verzi fotoaparátu, umožní tuto profesionální funkci získat všem majitelům Z6 a Z7, nicméně za poplatek. Zatím není jasné, kdy se tento firmware objeví a kolik za něj bude Nikon chtít. Poněvadž toto vyžaduje výraznější zásah do fotoaparátu, jeho nahrání se bude muset provést v autorizovaném servisu Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik