www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6 a Z7 dostávají 3D LUT a placený firmware s ProRes RAW

Nikony Z6 a Z7 dostávají 3D LUT a placený firmware s ProRes RAW
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7 se chtějí stát mnohem silnějšími přístroji pro natáčení videa. Proto nyní dostávají podporu 3D LUT pro záznam N-Log a v budoucnu i placenou podporu ProRes RAW.
K oblíbeným
reklama
Mnoho fotografů sice nadále používá fotoaparáty jen k focení a natáčení videa je nezajímá, faktem ale je, že trh se mění a místo videokamer dnes často zaujímají právě fotoaparáty. Nabízí větší senzory za nižší cenu, a tím i mnohdy vyšší kvalitu videa. Spolu s tím se i do levnějších modelů začínají dostávat profesionální video funkce. Nikony Z6 a Z7 sice měly podporu N-Log zvyšující dynamický rozsah videosekvencí a možnosti úprav, teprve až nyní ale dostává i podporu 3D LUT, které značně vylepšují snadnost úprav těchto videosekvencí natočených v N-Log formátu. Kompatibilitu 3D LUT tabulek Nikon otestoval s aplikacemi Adobe Premiere Pro CC, Apple Final Cut Pro X a Blackmagic Design DaVinci Resolve 15.
 
Nikon Z6
 
To ale není jediná změna. Kdo bude chtít brát video opravdu velmi vážně a bude vyžadovat dokonce ProRes RAW záznam, bude mít už letos možnost. Nikon totiž nabídne aktualizaci, která zajistí možnost pořizování video RAW záznamu. Místo toho, aby představil speciální dražší video verzi fotoaparátu, umožní tuto profesionální funkci získat všem majitelům Z6 a Z7, nicméně za poplatek. Zatím není jasné, kdy se tento firmware objeví a kolik za něj bude Nikon chtít. Poněvadž toto vyžaduje výraznější zásah do fotoaparátu, jeho nahrání se bude muset provést v autorizovaném servisu Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC
Canon nedávno šokoval dvěma novými teleobjektivy se světelností F11. Ty sice nepříjemně překvapily hodnotou F11, za odměnu ale nabídly překvapivě kompaktní konstrukci a velmi nízkou cenu. Není vyloučeno, že se objeví další podobné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz uvedl Primoplan 75mm F1.9 II Meyer Optik Görlitz uvedl Primoplan 75mm F1.9 II
Společnost Meyer Optik Görlitz přichází s druhou generací pevného objektivu Primoplan 75mm F1.9 II. Ta byla optimalizována pro moderní digitální fotoaparáty, přestože opticky má základ v téměř 85 let starém návrhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujinon XF 14mm F2.8 R Fujinon XF 14mm F2.8 R
Dalším objektivem, kterému se v redakci podíváme na zoubek, je širokoúhlý model Fujinon XF 14mm F2.8 R. Je určený pro APS-C CSC fotoaparáty Fujifilmu, nabídne clonový kroužek a 90,8° úhel záběru.
30.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů