www.digimanie.cz
>
>
>

NiSi uvedlo širokoúhlý objektiv 15mm F4.0 pro full frame CSC

NiSi uvedlo širokoúhlý objektiv 15mm F4.0 pro full frame CSC
, , aktualita
Společnost NiSi známe např. díky jejím filtrům, ale do nabídky nyní zahrnula i objektivy. Novinkou je širokoúhlý objektiv NiSi 15mm F4.0 určený pro full frame CSC fotoaparáty, vyrábět se bude pro 4 různé bajonety.
K oblíbeným
reklama
V nabídce produktů společnosti NiSi se objevuje nový objektiv 15mm F4.0. K dispozici bude pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty s bajonetem Sony E/FE, Canon RF, Nikon Z a Fujifilm X. Nabídne širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 15 mm, což znamená úhel záběru 112°, na APS-C tělech je to pak přepočtených 22,5 mm a dle výrobce údajně 78° úhel (to je ale patrně tisková chyba, neboť by to mělo být spíše 88°). Objektiv se skládá z 12 členů uspořádaných do 10 skupin. Je zde jeden asférický člen a dva LD členy.
 
NiSi 15mm F4
 
Světelnost má hodnotu F4 a 10lamelovou irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Chod kroužku může být aretovaný i hladký a clona má rovné lamely pro co největší vytváření hvězdiček kolem světelných zdrojů. Zaostřování je jen manuální, přičemž lze ostřit od 20 cm a dosáhnout maximálně 0,13× zvětšení. Novinka má 75,6 mm v průměru a 80,5 mm na délku (může se lišit dle bajonetu). Hmotnost je pak 470 gramů a využít lze 72mm filtry. Cena novinky byla stanovena na $579.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala