www.digimanie.cz
>
>
>

NiSi uvedlo širokoúhlý objektiv 15mm F4.0 pro full frame CSC

NiSi uvedlo širokoúhlý objektiv 15mm F4.0 pro full frame CSC
, , aktualita
Společnost NiSi známe např. díky jejím filtrům, ale do nabídky nyní zahrnula i objektivy. Novinkou je širokoúhlý objektiv NiSi 15mm F4.0 určený pro full frame CSC fotoaparáty, vyrábět se bude pro 4 různé bajonety.
K oblíbeným
reklama
V nabídce produktů společnosti NiSi se objevuje nový objektiv 15mm F4.0. K dispozici bude pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty s bajonetem Sony E/FE, Canon RF, Nikon Z a Fujifilm X. Nabídne širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 15 mm, což znamená úhel záběru 112°, na APS-C tělech je to pak přepočtených 22,5 mm a dle výrobce údajně 78° úhel (to je ale patrně tisková chyba, neboť by to mělo být spíše 88°). Objektiv se skládá z 12 členů uspořádaných do 10 skupin. Je zde jeden asférický člen a dva LD členy.
 
NiSi 15mm F4
 
Světelnost má hodnotu F4 a 10lamelovou irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Chod kroužku může být aretovaný i hladký a clona má rovné lamely pro co největší vytváření hvězdiček kolem světelných zdrojů. Zaostřování je jen manuální, přičemž lze ostřit od 20 cm a dosáhnout maximálně 0,13× zvětšení. Novinka má 75,6 mm v průměru a 80,5 mm na délku (může se lišit dle bajonetu). Hmotnost je pak 470 gramů a využít lze 72mm filtry. Cena novinky byla stanovena na $579.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář