reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Nokia 5250 – Smartphone za pár kaček

, , Aktualita
Nokia 5250 – Smartphone za pár kaček
Finský gigant představil ultralevný chytrý telefon, který sice nenabídne mobilní sítě třetí generace a další pokročilé funkce, ale potěší dotekovým displejem, nízkou hmotností a rozsáhlou plaetou barev. Obstojí v široké konkurenci?
Nokia 5250 – Smartphone za pár kaček
Chytrá novinka pracuje v GSM sítích na frekvenci 850, 900, 1800 a 1900 MHz, pro připojení k Internetu je k dispozici pouze GPRS a EDGE, na jakoukoliv rychlejší technologii si budeme muset nechat zajít chuť. Milovníci levného surfování v kavárnách a v nákupních centrech také budou zklamáni, Nokia 5250 totiž nedisponuje bezdrátovou Wi-Fi sítí, podporuje alespoň Bluetooth 2.0, které lze využít pro připojení sluchátek i k synchronizaci se stolním počítačem.
Přední části smartphonu dominuje 2,8" rezistivní dotekový displej, jeho rozlišení však není obvyklých 320 x 240 obrazových bodů, ale 360 x 640 pixelů. Ve třídě levných smartphonů tak jde o přístroj s nejjemnějším LCD. I přes „touchmánii“, které jsme mnoha výrobci v posledních letech vystaveni, si Nokia zachovala zdravý rozum a umístila pod displej tři ovládací tlačítka, kterými můžeme mj. přijmout a odmítnout hovor.

Nokia 5250 dostala do vínku 2 Mpix fotoaparát. Maximální rozlišení 1600 x 1200 odpovídá několik let starým přístrojům, je však třeba myslet na to, že nový smartphone finského výrobce patří mezi low-endy. Kromě pořizování statických snímků můžeme také natáčet videosekvence rychlostí 30 snímků za sekundu, rozlišení je omezeno na 320 x 240 bodů. Pořízené snímky, videa a další obsah lze ukládat do 50 MB interní paměti. Tu však člověk snadno zaplní, proto je tu ještě slot na paměťové karty standardu microSD, který pojme až 16 GB média.
Z dalších funkcí stojí za zmínku webový prohlížeč, e-mailový klient podporující push stahování, stereo FM rádio a J2ME. Smartphone Nokia 5250 používá operační systém Symbian S60 5. edice, takže schopnosti přístroje lze během několika sekund rozšířit instalací vhodné aplikace z Ovi Store, což je obchod s aplikacemi dostupný přímo z mobilního zařízení. Podle údajů Nokie vydrží telefon na jedno nabízí až 450 hodin, přehrávat hudbu je možné až 1 den. Je však otázkou, zda uvedená výdrž nebude pro 1000 mAh akumulátor příliš velký oříšek. Nokia 5250 se začne prodávat v posledním čtvrtletí letošního roku, na pultech obchodů bude k dispozici celkem pět barevných provedení – šedá, modrá, červená, purpurová a bílá. Cena byla stanovena na v přepočtu cca 3 000 Kč.

Zdroj: Nokia
reklama