www.digimanie.cz
>
>
>

Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!

Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!
, , aktualita
Nový fotomobil Nokia 808 PureView bere dech svým obrovským 1/1,2" čipem a rozlišením 41 megapixelů. Nabídne i Full HD video a téměř bezeztrátový zoom. Na pulty obchodů se dostane už v brzké době, během příštího týdne.
K oblíbeným
reklama
Koncem února byl představen nový fotomobil Nokia 808 PureView, který vyvolal velkou senzaci. Jeho snímací čip má totiž 41MPx rozlišení. To sice nejprve vyvolalo spíše vlnu zděšení, ale jen do doby, než byla zmíněna i velikost snímače. Ta činí 1/1,2" a je tedy větší než u drtivé většiny kompaktů včetně profi verzí. Navíc ukázkové snímky jasně prokázaly, že kvalita fotografií je skutečně vynikající.

Fotomobil přitom snímá do rozlišení 2 až 8 megapixelů a každý pixel je tak sloučen např. ze 7 pixelů a obsahuje tedy plnou barevnou informaci (v malých rozlišeních téměř ze 20 pixelů). Díky tomu je umožněn i takřka bezeztrátový zoom, kdy se při zoomování jen snižuje počet slučovaných pixelů. Nikdy se však nefotí v menším rozlišení, než je nativní rozlišení výřezu čipu. Na největším zoomu tedy sice dochází k Bayerově interpolaci, ale nikoli k interpolaci digitálním zoomem.

Fotomobil už stihnul získat cenu „Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012“. Nechybí mu podpora Full HD videa 1080p se 4× digitálním zoomem a technologií Nokia Rich Recording, Dolby Headphone pro vytvoření prostorového zvuku i v běžných stereo sluchátcích se stereo zvukem a dalších. Tento fotomobil se začne prodávat od pondělí 16. července za doporučenou cenu 15.990 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Nokia
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře