reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!

, , aktualita
Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!
Nový fotomobil Nokia 808 PureView bere dech svým obrovským 1/1,2" čipem a rozlišením 41 megapixelů. Nabídne i Full HD video a téměř bezeztrátový zoom. Na pulty obchodů se dostane už v brzké době, během příštího týdne.
Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!
Koncem února byl představen nový fotomobil Nokia 808 PureView, který vyvolal velkou senzaci. Jeho snímací čip má totiž 41MPx rozlišení. To sice nejprve vyvolalo spíše vlnu zděšení, ale jen do doby, než byla zmíněna i velikost snímače. Ta činí 1/1,2" a je tedy větší než u drtivé většiny kompaktů včetně profi verzí. Navíc ukázkové snímky jasně prokázaly, že kvalita fotografií je skutečně vynikající.

Fotomobil přitom snímá do rozlišení 2 až 8 megapixelů a každý pixel je tak sloučen např. ze 7 pixelů a obsahuje tedy plnou barevnou informaci (v malých rozlišeních téměř ze 20 pixelů). Díky tomu je umožněn i takřka bezeztrátový zoom, kdy se při zoomování jen snižuje počet slučovaných pixelů. Nikdy se však nefotí v menším rozlišení, než je nativní rozlišení výřezu čipu. Na největším zoomu tedy sice dochází k Bayerově interpolaci, ale nikoli k interpolaci digitálním zoomem.

Fotomobil už stihnul získat cenu „Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012“. Nechybí mu podpora Full HD videa 1080p se 4× digitálním zoomem a technologií Nokia Rich Recording, Dolby Headphone pro vytvoření prostorového zvuku i v běžných stereo sluchátcích se stereo zvukem a dalších. Tento fotomobil se začne prodávat od pondělí 16. července za doporučenou cenu 15.990 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Nokia
reklama