www.digimanie.cz
>
>
>

Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!

Nokia 808 PureView už za týden v prodeji!
, , aktualita
Nový fotomobil Nokia 808 PureView bere dech svým obrovským 1/1,2" čipem a rozlišením 41 megapixelů. Nabídne i Full HD video a téměř bezeztrátový zoom. Na pulty obchodů se dostane už v brzké době, během příštího týdne.
K oblíbeným
reklama
Koncem února byl představen nový fotomobil Nokia 808 PureView, který vyvolal velkou senzaci. Jeho snímací čip má totiž 41MPx rozlišení. To sice nejprve vyvolalo spíše vlnu zděšení, ale jen do doby, než byla zmíněna i velikost snímače. Ta činí 1/1,2" a je tedy větší než u drtivé většiny kompaktů včetně profi verzí. Navíc ukázkové snímky jasně prokázaly, že kvalita fotografií je skutečně vynikající.

Fotomobil přitom snímá do rozlišení 2 až 8 megapixelů a každý pixel je tak sloučen např. ze 7 pixelů a obsahuje tedy plnou barevnou informaci (v malých rozlišeních téměř ze 20 pixelů). Díky tomu je umožněn i takřka bezeztrátový zoom, kdy se při zoomování jen snižuje počet slučovaných pixelů. Nikdy se však nefotí v menším rozlišení, než je nativní rozlišení výřezu čipu. Na největším zoomu tedy sice dochází k Bayerově interpolaci, ale nikoli k interpolaci digitálním zoomem.

Fotomobil už stihnul získat cenu „Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012“. Nechybí mu podpora Full HD videa 1080p se 4× digitálním zoomem a technologií Nokia Rich Recording, Dolby Headphone pro vytvoření prostorového zvuku i v běžných stereo sluchátcích se stereo zvukem a dalších. Tento fotomobil se začne prodávat od pondělí 16. července za doporučenou cenu 15.990 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Nokia
reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře