www.digimanie.cz
>
>
>

Nokia N8, nový fotomobil s Carl Zeiss optikou

Nokia N8, nový fotomobil s Carl Zeiss optikou
, , aktualita
Společnost Nokia uvedla na trh nový smartphone N8. Tento fotomobil nabízí velký 12MPx snímač a optiku od Carl Zeiss s dobrou světelností F2,8. Samozřejmě nesmí chybět ani velký OLED displej s dotykovým ovládáním a vysokým rozlišením.
K oblíbeným
reklama
Nokia představila nový smartphone N8. Uvnitř má být velký snímač s velikostí typickou pro digitální fotoaparáty (nejspíš 1/2,5" nebo 1/2,33", nicméně podle některých neoficiálních zdrojů se hovoří dokonce o 1/2" nebo 1/1,9", přesný údaj Nokia bohužel neuvádí), jeho rozlišení je 12 megapixelů. Objektiv Carl Zeiss má pevné ohnisko 5,4 mm, přepočtenou hodnotu Nokia opět neuvádí, půjde ale dle mých odhadů a výpočtů zhruba o 30 až 33 milimetrů (pokud by šlo o 1/2,33" nebo 1/2,5" čip). Světelnost činí velmi dobrých F2,8. Nechybí xenonový blesk, detekce tváří a autofokus.Snímky jsou ukládány do formátu JPEG, HD videosekvence pak využívají H.264 nebo MPEG4 kodek. Jejich rozlišení je tedy 1280×720 pixelů při 25 snímcích za sekundu. U fotografií je k dispozici 2× digitální zoom, u videosekvencí pak 3×. Pro videohovory zde najdete druhý VGA (640×480 pixelů) fotoaparát. Fotomobil Nokia N8 se ovládá přes velký 3,5" OLED displej s rozlišením 640×360 pixelů a poměrem stran 16:9. Displej je schopen zobrazit 16,7 milionů barev.Z nefotografických záležitostí můžeme zmínit např. podporu přehrávání internetových televizí a aplikací přes Ovi Obchod. Pochopitelně jsou podporovány i sociální sítě jako Facebook nebo Twitter. Nechybí ani bezplatná navigace Ovi Mapy. Operačním systémem je Symbian^3 s podporou Multi Touch. Nokia N8 měří 113,5×59×12,9 mm a váží i s baterií 135 gramů. Interní paměť má vynikajících 16 GB, komu by to nestačilo, může použít microSD karty až do velikosti 32 GB. Nokia N8 bude dostupná od třetího čtvrtletí za €370 bez daně.

Zdroj: TZ Nokia, www.photographyblog.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala