Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nová verze Adobe Photoshop Elements 13 a Premiere Elements 13

25.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Jako na každý podzim, i na ten letošní si společnost Adobe připravila nové verze svých programů Photoshop Elements 13 a Premiere Elements 13. Těšit se můžete na vylepšenou stabilizaci videa nebo kopírování objektů z jedné fotografie do druhé.
Společnost Adobe představila nové verze svých oblíbených programů pro editaci fotografií a videa, Photoshop Elements 13 a Premiere Elements 13. Nový Photoshop Elements 13 přidává novou funkci Photomerge Compose pro snazší kopírování objektů z jednoho snímků do druhého a úpravu tónů tak, aby seděl i typ osvětlení a barev. Adobe také přináší funkci pro snadné kombinování obrázků a textu pro vytváření profilových fotografií na Facebooku. Další novinkou jsou tři průvodci pro vytváření zajímavých černobílých fotografií.


Adobe Photoshop Elements 13 a Premiere Elements 13


Dále zde najdete na padesát barevných efektů, které můžete přidat svým fotografiím. Novinkou je také inteligentní ořezávání fotografií, kdy program sám navrhne až čtyři ořezy podle základních kompozičních pravidel.

Premiere Elements 13 je editační program na video a nová verze přináší vylepšenou stabilizaci videa. Jednodušší je i stříhání videosekvencí a ponechání jen těch zajímavých úseků, přibyla i možnost vkládat záběry do určitých části videa. Adobe přidal několik průvodců pro tvorbu "příběhů", ať už jde o svatební video nebo narozeniny. S Elements Organizer je možné přidávat videa a fotografie do výsledné slideshow.

Elements Live je dostupný pro oba programy a jde o soubor tutoriálů, updatů a jiných bonusů. Oba programy budou k dispozici ve verzi pro Mac i Windows za $99,99. Upgrade vyjde na $79,99. Lze zakoupit i oba programy zároveň v jednom balíku. V takovém případě je cena zvýhodněných $149,99, upgrade pak za $119,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.