Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nová verze objektivu Canon EF 70-200 mm F2,8

7.1.2010, Milan Šurkala, aktualita
Canon uvedl na trh inovovanou verzi své telezoomového objektivu 70-200 mm. Nová verze nese název EF 70-200mm f/2.8L IS II USM a její optický design byl přepracován, aby dosahoval ještě vyšších kvalit. Jde objektiv odolný vůči vlivům nepřízně počasí.
Nový objektiv EF 70-200mm f/2.8L IS II USM nahrazuje svého předchůdce, přičemž přináší nový optický design, který má zaručit ještě lepší obrazové výsledky. Celkem se skládá z neuvěřitelných 23 optických členů v 19 skupinách, přičemž zda najdete jeden fluoritový element a 5 elementů z ED skla, které snižují vznik chromatických aberací. Objektiv je vybaven USM zaostřovacím motorem s novým výkonnějším CPU a optimalizovaným algoritmem ostření, který jej dělá ještě rychlejším a tišším.Při ohniscích 70-200 mm je obrazový úhel 34° až 12°. V celém ohniskovém rozsahu má objektiv světelnost F2,8, maximální hodnota osmilamelové clony je pak F32. Snížila se také minimální ostřící vzdálenost na 1,2 metru, takže zvětšení dosahuje 0,21×. Ostřící kroužek je nyní širší pro snazší ovládání, upraveny byly i všechny přepínače, aby se nedaly omylem lehce posunout.

Optická stabilizace nabízí možnost prodloužení expozičního času o 4 EV při srovnatelné ostrosti. Jelikož se jedná o objektiv řady "L", je odolný nepříznivým vlivům počasí jako je déšť nebo prach. Budete-li chtít použít filtry, pak je nutno použít 77mm průměr. Délka činí 199 mm, průměr objektivu je pak 89 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 1490 gramů. V prodeji se objeví od dubna letošního roku za zatím blíže neurčenou cenu.

Zdroj: www.dpreview.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.