Nové barevně neutrální ND filtry Hoya PROND

Nové barevně neutrální ND filtry Hoya PROND
, , aktualita
Společnost Kenko Tokina uvedla nové ND filtry řady Hoya PROND. Ty by se měly chlubit zejména svou naprostou barevnou neutrálností. K dispozici budou až s 9 různými hodnotami průhlednosti a jsou určeny pro fotografie i natáčení videa.
K oblíbeným
reklama
Pod značkou Hoya PROND byly uvedeny nové ND filtry společnosti Kenko Tokina. Díky metalickému povrchu ACCU-ND na obou stranách optického skla nedochází k žádným barevným posunům. To by mělo zajistit, že jednou nastavené vyvážení bílé bude správné jak při snímání bez filtru, tak při focení s ním. Filtry jsou vhodné pro fotografie i natáčení videosekvencí např. digitálními zrcadlovkami.

Všechny filtry mají tenký hliníkový rámeček, díky čemuž by nemělo docházet k vinětaci ani s výrazně širokoúhlými objektivy. K dispozici budou modely od ND4X až po ND1000X. Jmenovitě to jsou filtry se ztmavením 2 EV (ND4X), 3 EV (ND8X), 4 EV (ND16X), 5 EV (ND32X), 6 EV (ND64X), 6,7 EV (ND100X), 7,7 EV (ND200X), 9 EV (ND500X) a 10 EV (ND1000X). Výrobce bude nabízet filtry s průměrem 49 až 82 milimetrů.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.kenkotokinausa.com
Nejnovější články
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů