Nové barevně neutrální ND filtry Hoya PROND

Nové barevně neutrální ND filtry Hoya PROND
, , aktualita
Společnost Kenko Tokina uvedla nové ND filtry řady Hoya PROND. Ty by se měly chlubit zejména svou naprostou barevnou neutrálností. K dispozici budou až s 9 různými hodnotami průhlednosti a jsou určeny pro fotografie i natáčení videa.
K oblíbeným
reklama
Pod značkou Hoya PROND byly uvedeny nové ND filtry společnosti Kenko Tokina. Díky metalickému povrchu ACCU-ND na obou stranách optického skla nedochází k žádným barevným posunům. To by mělo zajistit, že jednou nastavené vyvážení bílé bude správné jak při snímání bez filtru, tak při focení s ním. Filtry jsou vhodné pro fotografie i natáčení videosekvencí např. digitálními zrcadlovkami.

Všechny filtry mají tenký hliníkový rámeček, díky čemuž by nemělo docházet k vinětaci ani s výrazně širokoúhlými objektivy. K dispozici budou modely od ND4X až po ND1000X. Jmenovitě to jsou filtry se ztmavením 2 EV (ND4X), 3 EV (ND8X), 4 EV (ND16X), 5 EV (ND32X), 6 EV (ND64X), 6,7 EV (ND100X), 7,7 EV (ND200X), 9 EV (ND500X) a 10 EV (ND1000X). Výrobce bude nabízet filtry s průměrem 49 až 82 milimetrů.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.kenkotokinausa.com
reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe
Nedávno jsme si vyzkoušeli 47,3MPx Lumix S1R od Panasonicu, nyní přichází na řadu varianta Lumix S1 s 24MPx snímačem. Ta je více zaměřena na natáčení videa. Jak bude dobrá pro fotky i video?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici
Mezi instantními fotoaparáty máme další novinku, Fujifilm instax Mini 11. Nový model přináší spolehlivé automatické měření expozice, také zlepšuje focení detailů a selfie snímků díky výsuvnému objektivu.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video
Fujifilm uvádí svou novou vlajkovou loď X-T4. Ta přináší mnoho užitečných novinek. Z mnoha můžeme vyjmenovat vylepšené slow-motion video, lépe vyladěný autofokus i přítomnost velmi účinné mechanické stabilizace senzoru.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
25.2.2020, aktualita, Milan Šurkala