www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary Canonu a Casia

Nové firmwary Canonu a Casia
, , Aktualita
Společnosti Canon a Casio připravily nové firmwary pro své fotoaparáty. Canon vylepšil zrcadlovky EOS 1000D a 5D Mark II, Casio pak inovovalo kompakty EXILIM EX-Z800, EX-S200 a EX-Z550. Všechny updaty už jsou volně ke stažení.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy mají fotoaparáty bezchybný firmware, případně výrobci postupně vylepšují jejich funkčnost a vydávají firmwary nové. Tak se stalo např. pro zrcadlovku Canon EOS 1000D, jejíž nový firmware v1.0.7 opravuje chybu při práci s některými SD kartami, kdy nelze vytvořit složku na kartě a fotoaparát pak nechce ukládat snímky. Profesionální zrcadlovka Canon EOS 5D Mark II pak ve firmwaru v2.0.8 opravuje nedostatků hned několik. Opravena tak byla chyba, kdy nebylo možno natáčet videosekvence v uživatelském režimu C1, C2 a C3, už by se také neměl vyskytovat problém, kdy při povoleném automatickém vypínání fotoaparátu nefunguje spoušť.Dále by fotoaparát neměl přeexponovávat snímky v režimu citlivosti ISO L. Automatické vypínání způsobovalo také chybu s vysílačem ST-E2, které resetovalo nastavení na výchozí. Rovněž byl odstraněn problém s makrokroužky MR-14EX a MT-24EX, kdy nedocházelo k synchronizaci s bezdrátovým bleskem.Nový firmware v1.01 pro Casio EXILIM EX-Z800 a v1.02 pro EXILIM EX-S200 zvyšuje rychlost prohlížení snímků po jejich vyfocení. Verze v1.01 pro EXILIM EX-Z550 pak opravuje chybu s ukládáním 3:2 fotografií. Všechny firmwary si lze stáhnout pod výše zmíněnými odkazy.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala