www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary Canonu a Casia

Nové firmwary Canonu a Casia
, , Aktualita
Společnosti Canon a Casio připravily nové firmwary pro své fotoaparáty. Canon vylepšil zrcadlovky EOS 1000D a 5D Mark II, Casio pak inovovalo kompakty EXILIM EX-Z800, EX-S200 a EX-Z550. Všechny updaty už jsou volně ke stažení.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy mají fotoaparáty bezchybný firmware, případně výrobci postupně vylepšují jejich funkčnost a vydávají firmwary nové. Tak se stalo např. pro zrcadlovku Canon EOS 1000D, jejíž nový firmware v1.0.7 opravuje chybu při práci s některými SD kartami, kdy nelze vytvořit složku na kartě a fotoaparát pak nechce ukládat snímky. Profesionální zrcadlovka Canon EOS 5D Mark II pak ve firmwaru v2.0.8 opravuje nedostatků hned několik. Opravena tak byla chyba, kdy nebylo možno natáčet videosekvence v uživatelském režimu C1, C2 a C3, už by se také neměl vyskytovat problém, kdy při povoleném automatickém vypínání fotoaparátu nefunguje spoušť.Dále by fotoaparát neměl přeexponovávat snímky v režimu citlivosti ISO L. Automatické vypínání způsobovalo také chybu s vysílačem ST-E2, které resetovalo nastavení na výchozí. Rovněž byl odstraněn problém s makrokroužky MR-14EX a MT-24EX, kdy nedocházelo k synchronizaci s bezdrátovým bleskem.Nový firmware v1.01 pro Casio EXILIM EX-Z800 a v1.02 pro EXILIM EX-S200 zvyšuje rychlost prohlížení snímků po jejich vyfocení. Verze v1.01 pro EXILIM EX-Z550 pak opravuje chybu s ukládáním 3:2 fotografií. Všechny firmwary si lze stáhnout pod výše zmíněnými odkazy.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů