www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D
, , aktualita
O vylepšení fotoaparátů se postaraly i společnosti Nikon a Canon. Nikon vylepšil svou digitální zrcadlovku Nikon D4 např. o podporu karet s kapacitou vyšší než 128 GB, Canon pak updatoval full framovou zrcadlovku EOS 6D.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon přišly s novými firmwary, které opravují chyby a přidávají nové vlastnosti svým full frame zrcadlovkám. Nikon uvedl firmware verze A1.10/B1.10 pro digitální zrcadlovku Nikon D4. Ta přidává funkci f17, přiřazení Remote Fn tlačítka, dále je tu podpora Compact Flash karet s kapacitou vyšších než 128 GB, opravena byla i chyba, kdy fotoaparát nepobral současně vložené XQD a některé Compact Flash karty. V neposlední řadě bylo upraveno chování funkce AF-ON při nastavení na spuštění autofokusu. Nově nespustí závěrku, pokud je nastavena priorita zaostření v režimu AF-S a jednobodovém ostření (doposud ji umožnilo spustit a zaostření bylo zamčeno i po sundání prstu z tlačítka).


Canon EOS 6D


Počet oprav u full frame zrcadlovky Canon EOS 6D ve firmwaru verze 1.1.4 je o něco nižší. Nová verze opravuje chybu, kdy občas nebylo možné přenést některé snímky do mobilních zařízení pomocí aplikace EOS Remote. Dále byly opraveny chyby v nápovědě v němčině a korejštině. Je nutné počítat s tím, že se vynuluje nastavení micro adjustmentu.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris
Společnost Benro využila platformy Kickstarter pro financování její nové stativové hlavy Polaris. Ta je motorizovaná a určena je především pro astrofotografii. Umožňuje i programování, skládání snímků a mnoho dalšího.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely
Spousta mobilních snímačů jde s rozlišením do zbytečně vysokých hodnot, nicméně nový Samsung ISOCELL GN2 chce kombinovat nejlepší ze světa vysokého rozlišení i velkých pixelů. Ty budou mít velikost 1,4 μm.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: únor 2021 Doporučené fotoaparáty: únor 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
23.2.2021, článek, Milan Šurkala24 komentářů
OM Digital slibuje nové fotoaparáty i objektivy včetně 8-25mm F4.0 OM Digital slibuje nové fotoaparáty i objektivy včetně 8-25mm F4.0
V rozhovoru s německým manažerem společnosti OM Digital vyplynulo několik zajímavých skutečností a plánů do budoucna. Rozhodně to nevypadá, že by měl výrobce házet flintu do žita. Chystají se nové senzory, těla i objektivy.
22.2.2021, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka
Fotograf z Belgie měl při své expedici na ostrov Jižní Georgie štěstí a zachytil neobvyklé zabarvení tučňáka královského. Pták na jeho fotografiích má jasně žluté peří a už na první pohled se odlišuje od ostatních. 
22.2.2021, aktualita, Kateřina Hoferková