www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D
, , aktualita
O vylepšení fotoaparátů se postaraly i společnosti Nikon a Canon. Nikon vylepšil svou digitální zrcadlovku Nikon D4 např. o podporu karet s kapacitou vyšší než 128 GB, Canon pak updatoval full framovou zrcadlovku EOS 6D.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon přišly s novými firmwary, které opravují chyby a přidávají nové vlastnosti svým full frame zrcadlovkám. Nikon uvedl firmware verze A1.10/B1.10 pro digitální zrcadlovku Nikon D4. Ta přidává funkci f17, přiřazení Remote Fn tlačítka, dále je tu podpora Compact Flash karet s kapacitou vyšších než 128 GB, opravena byla i chyba, kdy fotoaparát nepobral současně vložené XQD a některé Compact Flash karty. V neposlední řadě bylo upraveno chování funkce AF-ON při nastavení na spuštění autofokusu. Nově nespustí závěrku, pokud je nastavena priorita zaostření v režimu AF-S a jednobodovém ostření (doposud ji umožnilo spustit a zaostření bylo zamčeno i po sundání prstu z tlačítka).


Canon EOS 6D


Počet oprav u full frame zrcadlovky Canon EOS 6D ve firmwaru verze 1.1.4 je o něco nižší. Nová verze opravuje chybu, kdy občas nebylo možné přenést některé snímky do mobilních zařízení pomocí aplikace EOS Remote. Dále byly opraveny chyby v nápovědě v němčině a korejštině. Je nutné počítat s tím, že se vynuluje nastavení micro adjustmentu.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla stříbrný objektiv 75/2 a zelené limitky 28/2 a 90/2 Leica uvedla stříbrný objektiv 75/2 a zelené limitky 28/2 a 90/2
Leica uvedla na trh tři nové objektivy. Opticky nejde o žádné novinky, jde jen o rozšíření nabídky barevných variant. APO-Summicron-M 75 f/2 dostane stříbrnou verzi, Summicron-M 28 f/2 a 90 f/2 pak variantu Safari.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa
Fotograf Bruce Getty má problém se zákonem kvůli svým fotkám slavného mostu Golden Gate. Jeho snímky totiž pochází z nepovolených míst, kam není dovolen přístup. Není to navíc poprvé, co se tu pohyboval.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95 Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95
Společnost Cosina představuje svůj nový objektiv Nokton pro Micro Four Thirds systém s extrémně dobrou světelností F0,95. Nabídne 60mm reálnou ohniskovou vzdálenost, tedy 120 mm po přepočtu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy
Už dávno víme, že je Sony lídrem v oblasti výroby obrazových senzorů. Firma Techno Systems Research (TSR) nám nyní řekla i to, jaký má náskok. Její zastoupení má dle výzkumu dosahovat 49,1 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III
Olympus přichází s novými firmwary pro své high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X, E-M1 Mark II a E-M5 Mark III. Ty např. rozšiřují podporu focus stackingu a zlepšují také možnosti nastavení přepínání EVF.
Včera, aktualita, Milan Šurkala