www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D
, , aktualita
O vylepšení fotoaparátů se postaraly i společnosti Nikon a Canon. Nikon vylepšil svou digitální zrcadlovku Nikon D4 např. o podporu karet s kapacitou vyšší než 128 GB, Canon pak updatoval full framovou zrcadlovku EOS 6D.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon přišly s novými firmwary, které opravují chyby a přidávají nové vlastnosti svým full frame zrcadlovkám. Nikon uvedl firmware verze A1.10/B1.10 pro digitální zrcadlovku Nikon D4. Ta přidává funkci f17, přiřazení Remote Fn tlačítka, dále je tu podpora Compact Flash karet s kapacitou vyšších než 128 GB, opravena byla i chyba, kdy fotoaparát nepobral současně vložené XQD a některé Compact Flash karty. V neposlední řadě bylo upraveno chování funkce AF-ON při nastavení na spuštění autofokusu. Nově nespustí závěrku, pokud je nastavena priorita zaostření v režimu AF-S a jednobodovém ostření (doposud ji umožnilo spustit a zaostření bylo zamčeno i po sundání prstu z tlačítka).


Canon EOS 6D


Počet oprav u full frame zrcadlovky Canon EOS 6D ve firmwaru verze 1.1.4 je o něco nižší. Nová verze opravuje chybu, kdy občas nebylo možné přenést některé snímky do mobilních zařízení pomocí aplikace EOS Remote. Dále byly opraveny chyby v nápovědě v němčině a korejštině. Je nutné počítat s tím, že se vynuluje nastavení micro adjustmentu.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře