www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D

Nové firmwary pro Nikon D4 a Canon EOS 6D
, , aktualita
O vylepšení fotoaparátů se postaraly i společnosti Nikon a Canon. Nikon vylepšil svou digitální zrcadlovku Nikon D4 např. o podporu karet s kapacitou vyšší než 128 GB, Canon pak updatoval full framovou zrcadlovku EOS 6D.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon přišly s novými firmwary, které opravují chyby a přidávají nové vlastnosti svým full frame zrcadlovkám. Nikon uvedl firmware verze A1.10/B1.10 pro digitální zrcadlovku Nikon D4. Ta přidává funkci f17, přiřazení Remote Fn tlačítka, dále je tu podpora Compact Flash karet s kapacitou vyšších než 128 GB, opravena byla i chyba, kdy fotoaparát nepobral současně vložené XQD a některé Compact Flash karty. V neposlední řadě bylo upraveno chování funkce AF-ON při nastavení na spuštění autofokusu. Nově nespustí závěrku, pokud je nastavena priorita zaostření v režimu AF-S a jednobodovém ostření (doposud ji umožnilo spustit a zaostření bylo zamčeno i po sundání prstu z tlačítka).


Canon EOS 6D


Počet oprav u full frame zrcadlovky Canon EOS 6D ve firmwaru verze 1.1.4 je o něco nižší. Nová verze opravuje chybu, kdy občas nebylo možné přenést některé snímky do mobilních zařízení pomocí aplikace EOS Remote. Dále byly opraveny chyby v nápovědě v němčině a korejštině. Je nutné počítat s tím, že se vynuluje nastavení micro adjustmentu.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala