www.digimanie.cz
>
>
>

Nové iPhony 12 by měly dostat stabilizaci čipu IBIS

Nové iPhony 12 by měly dostat stabilizaci čipu IBIS
, , aktualita
Na podzim příštího roku by měly být opět představeny nové iPhony. Tentokrát se hovoří o tom, že by přeci jen mohly už konečně mít 5G připojení a z fotografického hlediska mají dostat mechanickou stabilizaci snímačů i 3D hloubkovou kamerku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple vždy na podzim představuje nové generace iPhonů. Letošní iPhony 12 by opět měly přinést několik novinek a hovoří se o tom, že i přes problémy s chipsety a komplikované vztahy s Qualcommem by se do nových telefonů konečně mohly dostat i 5G modemy, které byly původně předpokládány až v roce 2021. Nás ale bude zajímat fotografická stránka. Nynější iPhony 11 Pro mají tři fotoaparáty s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 13, 26 a 52 mm. Poslední dva pak mají i optickou stabilizaci obrazu.
 
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro
 
Vypadá to však, že by se nová generace mohla dočkat změny a přejít na mechanickou stabilizaci čipu (IBIS). To by přineslo výhodu v možnosti stabilizovat obraz v 5 osách, zatímco optická přináší jen 2 osy (např. i naklánění horizontu navíc). Další výhodou je to, že mechanická stabilizace přináší vysoký účinek zejména u širokoúhlejších objektivů, což je i případ těch v telefonech (optická získává výhody u teleobjektivů). Dále se předpokládá, že nové iPhony dostanou i 3D hloubkovou kamerku, což je běžné u mnoha telefonů s Androidem, a to občas i v nižších třídách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala