www.digimanie.cz
>
>
>

Nové iPhony 12 by měly dostat stabilizaci čipu IBIS

Nové iPhony 12 by měly dostat stabilizaci čipu IBIS
, , aktualita
Na podzim příštího roku by měly být opět představeny nové iPhony. Tentokrát se hovoří o tom, že by přeci jen mohly už konečně mít 5G připojení a z fotografického hlediska mají dostat mechanickou stabilizaci snímačů i 3D hloubkovou kamerku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple vždy na podzim představuje nové generace iPhonů. Letošní iPhony 12 by opět měly přinést několik novinek a hovoří se o tom, že i přes problémy s chipsety a komplikované vztahy s Qualcommem by se do nových telefonů konečně mohly dostat i 5G modemy, které byly původně předpokládány až v roce 2021. Nás ale bude zajímat fotografická stránka. Nynější iPhony 11 Pro mají tři fotoaparáty s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 13, 26 a 52 mm. Poslední dva pak mají i optickou stabilizaci obrazu.
 
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro
 
Vypadá to však, že by se nová generace mohla dočkat změny a přejít na mechanickou stabilizaci čipu (IBIS). To by přineslo výhodu v možnosti stabilizovat obraz v 5 osách, zatímco optická přináší jen 2 osy (např. i naklánění horizontu navíc). Další výhodou je to, že mechanická stabilizace přináší vysoký účinek zejména u širokoúhlejších objektivů, což je i případ těch v telefonech (optická získává výhody u teleobjektivů). Dále se předpokládá, že nové iPhony dostanou i 3D hloubkovou kamerku, což je běžné u mnoha telefonů s Androidem, a to občas i v nižších třídách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů