www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nové kompakty Fujifilm se představují

Nové kompakty Fujifilm se představují
, , aktualita
Společnost Fujifilm představí na veletrhu PMA několik nových fotoaparátů. Kromě přístrojů pro náročné uživatele, které jsme si představili v dřívějším článku, si na své přijdou i milovníci stylových fotoaparátů, jež ocení velké rozlišení snímače a jednoduché sdílení fotografií.
K oblíbeným
reklama

Fujifilm FinePix J10 a J50


Na prvních dvou zástupcích nové řady fotoaparátů Fujifilm jsou kromě funkcí zajímavé také rozměry. Přístroje jsou malé (tloušťka jen 19 mm v případě FinePixu J10), přesto se mohou pochlubit 8,2 Mpix CCD snímačem, objektivem Fujinon s trojnásobným optickým přiblížením a 2,5" LCD displejem o rozlišení 153 000 pixelů.Fujifilm FinePix J10

Z dalších zajímavých funkcí stojí za zmínku stabilizace obrazu (jde však jen o zvýšení citlivosti), možnost pořizování ozvučených videosekvencí o rozlišení 240 x 320 bodů rychlostí 30 FPS . Pro ukládání fotografií a videa je možno použít několik typů paměťových karet – kromě xD FinePixy podporují také SD a SDHC karty. Trochu náročnějším fotografům by mohlo vadit, že kompakt snímky ukládá pouze ve formátu JPEG, TIFF či podobné formáty nejsou podporovány.

Oba přístroje se budou prodávat v černé a stříbrné barevné variantě. Na trh míří také Fujifilm Finepix J12, který je funkčně totožný s Finepixem J10, jen se liší barvou – je růžový.


Fujifilm FinePix Z20fd


Tento pro někoho možná futuristicky vzhlížející fotoaparát není úplnou novinkou, jedná se o nástupce stylového FinePixu Z10fd.

Přístroj, který se bude prodávat v černé, zelené a růžově barvě, zaujme snímačem o rozlišení 10 megapixelů, trojnásobným optickým přiblížením a 2,5" displejem. Velmi zajímavá je kapacitě interní paměti. 45 MB je i v dnešní době nadprůměrná hodnota, takže s Fujifilmem FinePix Z20fd můžete vytvořit několik snímků i ve chvíli, kdy je paměťová karta plná.

Co by to bylo za stylový fotoaparát, kdyby nedisponoval funkcemi, které momentálně letí? Fujifilm se může pochlubit redukcí červených očí, novější a méně častá funkce je detekce obličeje, která si dle slov výrobce poradí až s 10 postavami na scéně a dokáže nastavit optimální vyvážení bílé a také správně zaostřit.

Pokud si nejste jisti, zda je vhodné danou scénu vyfotografovat s bleskem nebo bez něj, můžete si v menu přístroje zapnout Dual shot mode, který pořídí dva snímky totožné scény, jeden však s bleskem, druhý bez něj. Později si můžete vybrat, která fotografie se vám bude víc zamlouvat.
Fujifilm FinePix Z20fd používá k ukládání dat xD a SD/SDHC karty. Funkcí, kterou využijí zejména mladší uživatelé, je razítkování fotek. Fotoaparát má v paměti několik "veselých obrázků", kterými můžete svoje fotky oživit.

Video se ukládá ve formátu MPEG4, maximální možné rozlišení je 640x480 obrazových bodů, lze nahrávat i se zvukem. Během pořizování videa bohužel nelze zoomovat.

Pořízené snímky je možno sdílet s jinými přístroji pomocí infračerveného spojení IrSimple. Pokud blogujete či často umísťujete fotky na webové stránky, může se vám hodit automatické zmenšení fotografie či videa tak, aby návštěvníci webu nemusely zbytečně stahovat velké snímky.


Fujifilm FinePix F100fd


Další z nových digikompaktů se pyšní 12 Mpix Super CCD snímačem, pětinásobným optickým zoomem, širokoúhlým objektivem Fujinon (28 – 140 mm) a technologií IrSimple pro bezdrátový přenos fotografií videa.

Kromě základní a snímky kazící technologie stabilizace obrazu, kdy fotoaparát pouze zvyšuje hodnotu citlivosti (3200 ISO při max. rozlišení a až 12800 ISO při 3 Mpix), nabízí Fujifilm FinePix F100fd také optickou stabilizaci obrazu. Nechybí ani funkce detekce obličeje ve verzi 3.0 umožňující také odstranění červených očí.

Zajímavou a u digitálních fotoaparátů ne zrovna častou funkcí je jakýsi digitální index print zobrazující malé náhledy až stovky fotografií. Uživatel si pak může vybrat, který snímek si přeje zvětšit.


Zdroj: dpreview.com, Ubergizmo
Nejnovější články
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala