Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Novinky od Adobe: Photoshop Mix, Lightroom Mobile i pro iPhone a další

19.6.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Adobe dnes představila několik nových produktů. Mezi nimi je Photoshop Mix pro iPad, Lightroom Mobile i pro iPhone, Creative SDK pro vývojáře aplikací a nové levné předplatné pro fotografy jako standard.
Společnost Adobe přináší několik novinek od nových aplikací až po nové předplatné. Novinkou je Creative Cloud Photography Plan, což je předplatné za $9,99 (resp. 12,29 EUR) měsíčně a zahrnuje Photoshop CC a Lightroom. Navazuje tak na předchozí časově omezenou nabídku. Ta se ale setkala s obrovským ohlasem, a tak je nyní tento plán už naprosto standardní. Cloudové úložiště nicméně nyní nemá kapacitu 20 GB, ale pouze 2 GB. Novinkou Photoshopu CC jsou dále funkce pokřivení perspektivy, maska zaostření, vylepšená technologie přizpůsobující se obsahu (content-aware), nástroj Smart Sharpen, redukce otřesů fotoaparátu, pokročilé mobilní úpravy obrazu pomocí integrace s Photoshop Mix. Lightroom nově přináší lepší synchronizaci s aplikací Lightroom Mobile, vylepšený retušovací štětec, nástroj pro vzpřímení, kruhový přechod, inteligentní náhledy a videoprezentaci.


Logo Adobe


Lightroom Mobile, který se představil v dubnu 2014 pro iPad, je nyní k dispozici i pro iPhone. Naopak iPad dostal nově aplikaci Photoshop Mix, která rozšiřuje možnosti toho, čeho je schopen Lightroom Mobile. Umí tedy upravovat snímky, synchronizovat je s dalšími zařízeními (Adobe Cloud i Facebook), podporovány jsou i vrstvy a masky, nechybí ani korekce roztřesení a funkce content-aware. Photoshop Mix je zdarma.


Adobe Ink & Slide


Dalšími novinkami pro mobilní zařízení je Adobe Sketch pro snadné skicování na iPadu. Aplikace vám umožní kreslit tak, že čáry vypadají jako kreslené tužkou nebo perem, je zde i funkce gumy. Adobe Line pak slouží ke kresbám rovných čar a nejrůznějších křivek, k čemuž lze využít i nový hardware společnosti Adobe, digitální pravítko Adobe Slide. Spolu s ním dostanete i digitální pero Adobe Ink založené na technologii Adonit Pixelpoint. Adobe Ink a Slide stojí dohromady $199 a zatím jsou k dispozici pouze v USA, další trhy budou následovat. Poslední novinkou je Creative SDK pro vývojáře. Díky němu bude možné snadno vyvíjet aplikace, které budou využívat přístupu do cloudových služeb společnosti Adobe.

Zdroj: www.adobe.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.