www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový firmware pro Panasonic Lumix FZ1000 a GH4

Nový firmware pro Panasonic Lumix FZ1000 a GH4
, , aktualita
Panasonic chystá nové firmwary pro své fotoaparáty Lumix DMC-GH4 a FZ1000. V obou případech se tu objeví inovovaná funkce 4K Photo pro možnost fotit 8MPx snímky při natáčení videa, GH4 bude možné vzdáleně ovládat přes USB.
reklama
Pro fotoaparáty Panasonic Lumix GH4 a FZ1000 chystá společnost Panasonic nové firmwary. V obou případech bude uvolněn počátkem října a přinese rozšířenou funkci 4K Photo pro snímání 8MPx fotografií během natáčení 4K videosekvencí. Půjde fotit nejen v poměru stran 16:9, ale i nově v poměrech 4:3, 3:2 a 1:1. Tyto snímky budou mít EXIF informaci a je možné pomocí této funkce vytvářet záchytné body ve videosekvenci. Při přehrávání už jen bude stačit skákat mezi těmito vyznačenými body. Oba fotoaparáty budou nově podporovat i snímkovací frekvenci 23,98 fps ve 4K rozlišení (100 Mbps) ve formátu MP4.


Panasonic Lumix GH4


U ultrazoomu Lumix FZ1000 bude v menu nově položka pro nastavení zvuku závěrky. Naopak Lumix GH4 nyní bude podporovat nastavení maximální ISO citlivosti u automatiky přímo v menu ISO citlivosti a korekce síly blesku bude přístupná v menu korekce expozice. Další novinkou je možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu pomocí USB kabelu (USB Tether).

Zdroj: www.panasonic.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů