www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nový full frame objektiv HD Pentax-FA 35mm F2

Nový full frame objektiv HD Pentax-FA 35mm F2
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Ricoh je full frame objektiv pro zrcadlovky Pentax. Konkrétně jde o světelný objektiv HD Pentax-FA 35mm F2 s poměrně malými rozměry i hmotností.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Ricoh jsme se dočkali nejen širokoúhlého objektivu 11-18mm F2.8 pro APS-C zrcadlovky, ale také jiného objektivu pro full frame přístroje. Nese název HD Pentax-FA 35mm F2 a už podle názvu je jasné, že má 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 63°. Objektiv lze pochopitelně použít i na APS-C zrcadlovkách. Tam nabídne po přepočtu 53,5 mm a úhel záběru 44°. Na dnešní dobu má překvapivě jednoduchou optickou konstrukci, takže tu je jen 6 optických členů uspořádaných do 5 skupin.
 
HD Pentax-FA 35mm F2
 
Novinka nabídne velmi dobrou světelnost F2. Cloní se zde 6lamelovou irisovou clonou, přičemž ta podporuje maximálně hodnotu F22. Zaostřovat lze ze vzdálenosti minimálně 30 cm a je tak možné dosáhnout nanejvýš 0,17× zvětšení. Objektiv je dosti kompaktní, má 64 mm v průměru a na délku jen 44,5 mm. Jeho hmotnost pak dosahuje 193 gramů. Ta vzroste na 213 gramů, pokud na něj nasadíte sluneční clonu (je dodávána s objektivem).
 
Samozřejmostí jsou různé povrchové úpravy, konkrétně jde o HD Coating a SP Coating. Ta první zvyšuje kontrast v protisvětle, snižuje totiž tendenci ke vzniku odlesků a světelných závojů. SP Coating pak odpuzuje vodu, prach, mastnotu a jiné nečistoty. Cena novinky byla stanovena na $399,95 (cca 10.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala