www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nový full frame objektiv HD Pentax-FA 35mm F2

Nový full frame objektiv HD Pentax-FA 35mm F2
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Ricoh je full frame objektiv pro zrcadlovky Pentax. Konkrétně jde o světelný objektiv HD Pentax-FA 35mm F2 s poměrně malými rozměry i hmotností.
reklama
Od společnosti Ricoh jsme se dočkali nejen širokoúhlého objektivu 11-18mm F2.8 pro APS-C zrcadlovky, ale také jiného objektivu pro full frame přístroje. Nese název HD Pentax-FA 35mm F2 a už podle názvu je jasné, že má 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 63°. Objektiv lze pochopitelně použít i na APS-C zrcadlovkách. Tam nabídne po přepočtu 53,5 mm a úhel záběru 44°. Na dnešní dobu má překvapivě jednoduchou optickou konstrukci, takže tu je jen 6 optických členů uspořádaných do 5 skupin.
 
HD Pentax-FA 35mm F2
 
Novinka nabídne velmi dobrou světelnost F2. Cloní se zde 6lamelovou irisovou clonou, přičemž ta podporuje maximálně hodnotu F22. Zaostřovat lze ze vzdálenosti minimálně 30 cm a je tak možné dosáhnout nanejvýš 0,17× zvětšení. Objektiv je dosti kompaktní, má 64 mm v průměru a na délku jen 44,5 mm. Jeho hmotnost pak dosahuje 193 gramů. Ta vzroste na 213 gramů, pokud na něj nasadíte sluneční clonu (je dodávána s objektivem).
 
Samozřejmostí jsou různé povrchové úpravy, konkrétně jde o HD Coating a SP Coating. Ta první zvyšuje kontrast v protisvětle, snižuje totiž tendenci ke vzniku odlesků a světelných závojů. SP Coating pak odpuzuje vodu, prach, mastnotu a jiné nečistoty. Cena novinky byla stanovena na $399,95 (cca 10.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře