www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový low-end Canonu: PowerShot A480

Nový low-end Canonu: PowerShot A480
, , Aktualita
Základem nabídky kompaktů společnosti Canon se nově stane PowerShot A480. Oproti svému předchůdci přináší zvýšené rozlišení na 10 megapixelů. Nechybí ani 3,3× optický zoom, procesor DIGIC III a rozměrově je nový fotoaparát menší o celých 25 %.
K oblíbeným
reklama
Nový Canon PowerShot A480 bde otevírat nabídku kompaktů Canon. Jedná se o malinký kompakt s 1/2,3" CCD čipem, který disponuje rozlišením 10 megapixelů. O zpracovávání obrazu se stará starší, nicméně stále dosti výkonný procesor DIGIC III. Ten nabídne detekci tváří i Motion Detection Technology (detekci pohybu - digitální stabilizaci). Objektiv má 3,3× optický zoom, což není mnoho. Ohniskový rozsah není nikterak příjemný, protože začíná až na 37 milimetrech. To je přeci jen hodně a širší úhel by se jistě hodil více. Ani světelnost nepotěší, F3,0 na nejširším ohnisku je ještě průměrná hodnota, F5,8 na nejdelším je už ale podprůměr. Fotoaparát nenabízí ani žádnou formu hardwarové stabilizace.PowerShot A480 si ale pochopitelně nehraje na fotoaparát, který zvládne všechno. Jeho prioritou je jednoduché a rychlé ovládání pro každého. I s tímto fotoaparátem můžete na příklad pořizovat záběry ze vzdáleností jednoho centimetru! Takové ostření většinou nemají ani kompakty o třídu výše. Rozsah citlivostí je poměrně klasický a dostačující od ISO 80 po ISO 1600. Expoziční časy mohou nabývat délky 1/2000 s až maximálních 15 sekund ve speciálním režimu nočního snímání.Nechybí možnost pořizovat videosekvence v rozlišení 640×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu a celkem jek dispozici 15 scénických režimů. Nežádoucí efekt červených očí lze odstranit ještě přímo ve fotoaparátu.Sekvenční snímání je s 0,8 fps bohužel velmi pomalé, platí to však pro nekonečné snímání, dokud se nezaplní paměťová karta. Fotoaparát podporuje karty SD, SDHC, MMC a MMC+. Napájení mají na starosti dvě AA baterie. Malý 2,5" LCD displej má bohužel velmi nízké rozlišení 115.000 bodů (240×160 pixelů).

Zdroj: www.dpreview.com, www.canon-europe.com
reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala60 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů