www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový low-end Canonu: PowerShot A480

Nový low-end Canonu: PowerShot A480
, , Aktualita
Základem nabídky kompaktů společnosti Canon se nově stane PowerShot A480. Oproti svému předchůdci přináší zvýšené rozlišení na 10 megapixelů. Nechybí ani 3,3× optický zoom, procesor DIGIC III a rozměrově je nový fotoaparát menší o celých 25 %.
K oblíbeným
reklama
Nový Canon PowerShot A480 bde otevírat nabídku kompaktů Canon. Jedná se o malinký kompakt s 1/2,3" CCD čipem, který disponuje rozlišením 10 megapixelů. O zpracovávání obrazu se stará starší, nicméně stále dosti výkonný procesor DIGIC III. Ten nabídne detekci tváří i Motion Detection Technology (detekci pohybu - digitální stabilizaci). Objektiv má 3,3× optický zoom, což není mnoho. Ohniskový rozsah není nikterak příjemný, protože začíná až na 37 milimetrech. To je přeci jen hodně a širší úhel by se jistě hodil více. Ani světelnost nepotěší, F3,0 na nejširším ohnisku je ještě průměrná hodnota, F5,8 na nejdelším je už ale podprůměr. Fotoaparát nenabízí ani žádnou formu hardwarové stabilizace.PowerShot A480 si ale pochopitelně nehraje na fotoaparát, který zvládne všechno. Jeho prioritou je jednoduché a rychlé ovládání pro každého. I s tímto fotoaparátem můžete na příklad pořizovat záběry ze vzdáleností jednoho centimetru! Takové ostření většinou nemají ani kompakty o třídu výše. Rozsah citlivostí je poměrně klasický a dostačující od ISO 80 po ISO 1600. Expoziční časy mohou nabývat délky 1/2000 s až maximálních 15 sekund ve speciálním režimu nočního snímání.Nechybí možnost pořizovat videosekvence v rozlišení 640×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu a celkem jek dispozici 15 scénických režimů. Nežádoucí efekt červených očí lze odstranit ještě přímo ve fotoaparátu.Sekvenční snímání je s 0,8 fps bohužel velmi pomalé, platí to však pro nekonečné snímání, dokud se nezaplní paměťová karta. Fotoaparát podporuje karty SD, SDHC, MMC a MMC+. Napájení mají na starosti dvě AA baterie. Malý 2,5" LCD displej má bohužel velmi nízké rozlišení 115.000 bodů (240×160 pixelů).

Zdroj: www.dpreview.com, www.canon-europe.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů