www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary

Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
, , aktualita
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
K oblíbeným
reklama
Ve slibované trojici novinek společnosti Sigma se objevil také model 35mm F2 DG DN | Contemporary. Určen je pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty s bajonety Sony E/FE nebo L-Mount. Při 35mm ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 63,4°. Skládá se z 10 optických členů v 9 skupinách. Chromatická aberace je korigována SLD členem a nechybí ani 3 lisované asférické členy. Dosahuje velmi dobré světelnosti F2 a irisová clona s 9 lamelami ovladatelná clonovým kroužkem umožňuje zaclonit maximálně na F22.
 
Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary
 
Zaostřovat lze minimálně ze vzdálenosti 27 cm, což stačí na maximální zvětšení 1:5,7 (tj. 0,175×). K zaostřování zde slouží krokový motorek. Objektiv má 70 mm v průměru a délku 67,4 mm pro Sony E a 65,4 mm pro L-Mount. Hmotnost činí 325 gramů, použít lze filtry s 58mm průměrem. Tělo je hliníkové, odolné vůči prachu a vodě. Proti odleskům a závojům bojují povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating. Novinka je kompatibilní s dokem Signa USB Dock. Cena byla stanovena na $639 (cca 16.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů