reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv Lensbaby Twist 60 s výrazným swirl bokehem

12.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Lensbaby uvedla svůj nový objektiv Twist 60 Optic, který se vyznačuje silnou vinětací a swirl bokehem. Nezaostřené pozadí je tedy nejen rozmazané, ale také jakoby roztočené do kruhu. Objektiv má světelnost F2,5.
Další novinkou společnosti Lensbaby je objektiv Twist 60 Optic. Ten má reálnou ohniskovou vzdálenost 60 milimetrů a solidní světelnost F2,5. Je určený pro full frame fotoaparáty s bajonety Canon EF, Nikon F Sony E/FE. Vzhledem k jeho charakteru je doporučeno použití na full frame fotoaparátech, neboť na menších senzorech by tolik nevyniknul. Zásadní vlastností objektivu je totiž výrazný swirl bokeh. Místo rovnoměrného rozmazaní objektů v pozadí je jejich neostrost natažená, ale nikoli směrem ven, nýbrž dokola. Vypadá to, jakoby se během exponování točilo fotoaparátem v ose objektivu. Další vlastností je výrazná vinětace, která dále upoutává pozornost na objekt uprostřed. Při přiclonění se efekt minimalizuje, clona má vysoký počet 12 lamel.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Canon/Nikon


Objektiv Lensbaby Twist 60 se skládá ze 4 optických členů ve 3 skupinách a je možné s ním používat 46mm filtry. Ostření je manuální a minimální ostřící vzdálenost činí 18 palců, tedy 46 centimetrů. Rozměry objektivu jsou 63,5 mm v průměru a 57,2 mm na délku. Délka ale výrazně záleží na bajonetu. Výše vidíte verzi pro DSLR, níže je pak varianta pro CSC od Sony, která je mnohem delší kvůli kratší vzdálenosti mezi senzorem a bajonetem. Hmotnost je pak 221 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Sony FE


Objektiv se začal prodávat dnes, dodávky začnou 5. května. Cena byla stanovena na $279,95, což vůbec není málo. V prodeji bude i samostatná verze pro Optic Swap System (tedy bez bajonetu pro konkrétní fotoaparát) za $179,95. Tato verze měří 48,3 mm v průměru a 55,9 mm na délku, její hmotnost činí 128 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Optic Swap


Na stránkách společnosti Lensbaby se můžete podívat i na spoustu ukázkových snímků.


Lensbaby Twist 60 Optic ukázkové foto


Zdroj: lensbaby.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama