www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objektiv Lensbaby Twist 60 s výrazným swirl bokehem

Objektiv Lensbaby Twist 60 s výrazným swirl bokehem
, , aktualita
Společnost Lensbaby uvedla svůj nový objektiv Twist 60 Optic, který se vyznačuje silnou vinětací a swirl bokehem. Nezaostřené pozadí je tedy nejen rozmazané, ale také jakoby roztočené do kruhu. Objektiv má světelnost F2,5.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou společnosti Lensbaby je objektiv Twist 60 Optic. Ten má reálnou ohniskovou vzdálenost 60 milimetrů a solidní světelnost F2,5. Je určený pro full frame fotoaparáty s bajonety Canon EF, Nikon F Sony E/FE. Vzhledem k jeho charakteru je doporučeno použití na full frame fotoaparátech, neboť na menších senzorech by tolik nevyniknul. Zásadní vlastností objektivu je totiž výrazný swirl bokeh. Místo rovnoměrného rozmazaní objektů v pozadí je jejich neostrost natažená, ale nikoli směrem ven, nýbrž dokola. Vypadá to, jakoby se během exponování točilo fotoaparátem v ose objektivu. Další vlastností je výrazná vinětace, která dále upoutává pozornost na objekt uprostřed. Při přiclonění se efekt minimalizuje, clona má vysoký počet 12 lamel.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Canon/Nikon


Objektiv Lensbaby Twist 60 se skládá ze 4 optických členů ve 3 skupinách a je možné s ním používat 46mm filtry. Ostření je manuální a minimální ostřící vzdálenost činí 18 palců, tedy 46 centimetrů. Rozměry objektivu jsou 63,5 mm v průměru a 57,2 mm na délku. Délka ale výrazně záleží na bajonetu. Výše vidíte verzi pro DSLR, níže je pak varianta pro CSC od Sony, která je mnohem delší kvůli kratší vzdálenosti mezi senzorem a bajonetem. Hmotnost je pak 221 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Sony FE


Objektiv se začal prodávat dnes, dodávky začnou 5. května. Cena byla stanovena na $279,95, což vůbec není málo. V prodeji bude i samostatná verze pro Optic Swap System (tedy bez bajonetu pro konkrétní fotoaparát) za $179,95. Tato verze měří 48,3 mm v průměru a 55,9 mm na délku, její hmotnost činí 128 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Optic Swap


Na stránkách společnosti Lensbaby se můžete podívat i na spoustu ukázkových snímků.


Lensbaby Twist 60 Optic ukázkové foto


Zdroj: lensbaby.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře