www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objektiv Lensbaby Twist 60 s výrazným swirl bokehem

Objektiv Lensbaby Twist 60 s výrazným swirl bokehem
, , aktualita
Společnost Lensbaby uvedla svůj nový objektiv Twist 60 Optic, který se vyznačuje silnou vinětací a swirl bokehem. Nezaostřené pozadí je tedy nejen rozmazané, ale také jakoby roztočené do kruhu. Objektiv má světelnost F2,5.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou společnosti Lensbaby je objektiv Twist 60 Optic. Ten má reálnou ohniskovou vzdálenost 60 milimetrů a solidní světelnost F2,5. Je určený pro full frame fotoaparáty s bajonety Canon EF, Nikon F Sony E/FE. Vzhledem k jeho charakteru je doporučeno použití na full frame fotoaparátech, neboť na menších senzorech by tolik nevyniknul. Zásadní vlastností objektivu je totiž výrazný swirl bokeh. Místo rovnoměrného rozmazaní objektů v pozadí je jejich neostrost natažená, ale nikoli směrem ven, nýbrž dokola. Vypadá to, jakoby se během exponování točilo fotoaparátem v ose objektivu. Další vlastností je výrazná vinětace, která dále upoutává pozornost na objekt uprostřed. Při přiclonění se efekt minimalizuje, clona má vysoký počet 12 lamel.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Canon/Nikon


Objektiv Lensbaby Twist 60 se skládá ze 4 optických členů ve 3 skupinách a je možné s ním používat 46mm filtry. Ostření je manuální a minimální ostřící vzdálenost činí 18 palců, tedy 46 centimetrů. Rozměry objektivu jsou 63,5 mm v průměru a 57,2 mm na délku. Délka ale výrazně záleží na bajonetu. Výše vidíte verzi pro DSLR, níže je pak varianta pro CSC od Sony, která je mnohem delší kvůli kratší vzdálenosti mezi senzorem a bajonetem. Hmotnost je pak 221 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Sony FE


Objektiv se začal prodávat dnes, dodávky začnou 5. května. Cena byla stanovena na $279,95, což vůbec není málo. V prodeji bude i samostatná verze pro Optic Swap System (tedy bez bajonetu pro konkrétní fotoaparát) za $179,95. Tato verze měří 48,3 mm v průměru a 55,9 mm na délku, její hmotnost činí 128 gramů.


Lensbaby Twist 60 Optic pro Optic Swap


Na stránkách společnosti Lensbaby se můžete podívat i na spoustu ukázkových snímků.


Lensbaby Twist 60 Optic ukázkové foto


Zdroj: lensbaby.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře