www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objektiv Nikkor Z 50mm F1.2 S přináší nadprůměrnou světelnost

Objektiv Nikkor Z 50mm F1.2 S přináší nadprůměrnou světelnost
, , aktualita
Nabídka objektivů pro CSC systém Nikon Z byla obohacena o nový vysoce světelný objektiv Nikkor Z 50mm f/1.2 S. Oproti 58mm variantě se světelností F0,95 je vybaven autofokusem, rozhodně ale nepůjde o žádného drobka.
K oblíbeným
reklama
Jak se proslýchalo, tak se i stalo. Nikon uvedl nový vysoce světelný objektiv Nikkor Z 50mm f/1.2 S. Ten zapadne mezi velmi drahou verzi 58mm F0.95 s manuálním ostřením a klasickou variantu 50mm F1.8. Při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 47° na full frame tělech a 31°30' na APS-C. Potěší především vynikající světelností F1,2, která dovolí dosáhnout velmi malé hloubky ostrosti. Irisová clona má 9 lamel a dovoluje clonění maximálně na F16.
 
Nikkor Z 50mm f/1.2 S
 
Optická konstrukce objektivu se skládá ze 17 členů v 15 skupinách, přičemž jsou zde 2 členy z ED skla a 3 asférické elementy. Některé jsou vybaveny povrchovými vrstvami Nano Crystal Coat a ARNEO Coat. Pokud jde o zaostřování, jsou zde rovnou dva krokové motorky STM a lze zaostřit od 45 cm, což stačí na dosažení 0,15× zvětšení. Zapracovalo se na minimalizaci hluku i focus breathingu, stabilní má být i ovládání clony, což se hodí pro video.
 
Objektiv rozhodně není malý, má 89,5 mm v průměru a 150 mm na délku. Váží pak nemalých 1090 gramů, takže se dost pronese. Využívá filtry s průměrem 82 mm. Na objektivu je malý informační displej a programovatelné tlačítko Fn. Nechybí ani odolnost vůči prachu a vodě. Objektiv půjde do prodeji na přelomu listopadu a prosince za cenu 62.490 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala