www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objektiv Panasonic Leica DG 10-25mm f/1.7 přichází

Objektiv Panasonic Leica DG 10-25mm f/1.7 přichází
, , aktualita
Dlouho očekávaný objektiv Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH (H-X1025) se konečně oficiálně představuje. Nabídne výbornou světelnost F1,7 v celém ohniskovém rozsahu i optimalizaci pro video.
K oblíbeným
reklama
I když společnost Panasonic nyní buduje svůj full frame systém Lumixů S, nezapomíná ani na Micro Four Thirds fotoaparáty. Pro ně se objevil dlouho očekávaný vysoce světelný zoom Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH (H-X1025). Novinka nabídne reálné ohniskové vzdálenosti 10-25 mm, což po přepočtu dává 20 až 50 mm. Jde tedy o značně širokoúhlý objektiv s 2,5× optickým zoomem. Poskytuje tak úhly záběru od 94° do 47°. Zajímavostí je také jeho výborná světelnost F1,7, kterou si drží v celém rozsahu zoomu. Irisovou clonu s 9 lamelami pak můžete přiclonit nanejvýš na F16.
 
Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH
 
Optická konstrukce objektivu je poměrně složitá, čítá totiž 17 členů ve 12 skupinách, a to zde máme 3 asférické čočky, 4 ED členy a ještě jednu z UHR skla. Zaostřovací krokový motorek je kompatibilní s fotoaparáty s rychlým 240fps vyčítáním dat ze snímače, což zaručuje rychlé a tiché ostření. Zaostřit je možné minimálně ze vzdálenosti 28 cm, takže dosahuje maximálně jen 0,14× zvětšení (0,28× po přepočtu).
 
Rozměry objektivu nejsou úplně malé, na délku má 128 mm, v průměru 87,6 mm a využívá filtry s průměrem 77 mm. Hmotnost objektivu pak činí 690 gramů. Potěší zvýšenou odolností vůči prachu a vodě, nemají mu dělat problém ani -10°C mrazy. Je vysoce optimalizován pro video, takže umožňuje měnit clonu bez aretačních kroků (tedy plynule a tiše) a optický návrh pamatoval na barycentrickou stabilitu, čehož výsledkem jsou mnohem stabilnější projevy během zoomování (nemění se místo zaostření při zoomování a zapracovalo se i na minimalizaci focus breathingu - změně úhlu záběru při ostření). Prodej by měl začít v červenci za cenu $1799 (cca 45.000 Kč s DPH). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle
Leica představuje další ze svých nesčetných limitovaných edicí svých fotoaparátů. Tentokrát přišel na řadu model CL a limitovaná edice nese název Urban Jungle. Za návrh designu může tentokrát fotograf Jean Pigozzi.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů