reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv Samyang 35mm f/1.4 pro Canon s podporou AE

30.4.2014, Milan Šurkala, aktualita
Samyang představil pět nových objektivů a pevná 35ka se světelností F1,4 je první z nich. Konkrétně jde o upravenou verzi pro digitální zrcadlovky Canon, kdy novinka podporuje automatické nastavování expozice, tedy elektronicky ovládanou clonu.
Samyang rozšířil nabídku svých objektivů o pět nových kousků. Prvním z nich je inovovaná verze pevného objektivu 35mm f/1.4 AS UMC pro Canon, kterou jsme otestovali počátkem roku 2012. Novinka se od původní verzí liší tím, že obsahuje elektronický čip a motorek pro ovládání clony. Tu je tedy nově možné ovládat z fotoaparátu podobně jako u verzí pro Nikon. Díky tomu lze pracovat i s režimy jako je plná automatika (AE, tedy režim P).


Samyang 35mm f/1.4 AS UMC pro Canon


Optická konstrukce jinak zůstala nezměněna. Skládá se tedy ze 12 optických členů v 10 skupinách, jeden člen je asférický. Minimální ostřící vzdálenost činí 30 cm. Může používat filtry o průměru 77 mm a maximální průměr objektivu je 83 mm a délka 111,5 mm (verze pro Canon). Úhel záběru je dle výrobce 63,1° na full frame a 40,8° na APS-C zrcadlovkách, ale patrně to bude trochu méně, neboť v údajích Samyang nepočítá s větším crop faktorem zrcadlovek značky Canon.


Samyang 35mm f/1.4 AS UMC pro Canon zezadu


Objektiv váží 710 gramů. Kromě novinky pro Canon budou v nabídce samozřejmě i další verze, tedy pro Nikon (rovněž s podporou AE) a další bajonety budou dále bez této podpory. Konkrétně jde o Pentax K, Sony Alpha, Canon M, Fujifilm X, Samsung NX, Sony E, 4/3 a M4/3. Délka se pak v závislosti na bajonetu může lišit od 109 do 137,8 mm, hmotnost pak od 690 do 780 gramů.


Samyang 35mm f/1.4 AS UMC pro Canon optická konstrukceAutor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama