www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5
, , aktualita
Na Internet unikly zvěsti, že společnost Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Ten by měl být levnější alternativou k modelu Z6. Objevily se i pravděpodobné specifikace novinky, která by se měla představit už za pár týdnů.
K oblíbeným
reklama
Nikon má zatím ve třídě full frame CSC jen dva modely, Z6 a Z7. To by se ale brzy mohlo změnit. Objevily se totiž neoficiální informace, že se pracuje na levnějším full frame modelu Nikon Z5. Podle nich by nová Z5 měla mít stejný elektronický hledáček jako Z6, neměla by ale mít horní stavový displej. Naopak se prý můžeme těšit na dvojici SDXC slotů s podporou UHS-II, takže konečně se najde slot i na něco běžně dostupného a ne jen velmi drahé karty XQD. Tělo by mělo být z hořčíkových slitin.
 
Niko logo
 
Nikon Z5 má mít 24MPx full frame snímač, mechanickou stabilizaci obrazu a systém autofokusu z modelu Z6. Sekvenční snímání má dosahovat maximálně rychlosti 6 fps. Hovoří se o tom, že bude podporováno 4K video, připravit se ale v takovém případě máme na výrazný 1,7× crop a údajně tu nebude žádný slow-motion. Akumulátor EN-EL15c má být nabíjen přes port USB-C, který zajistí i možnost průběžného napájení. Dále už tu máme jen informaci, že by se nový Nikon Z5 měl představit v druhé polovině července. Tak uvidíme, co vše z toho bude pravdou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik