www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5
, , aktualita
Na Internet unikly zvěsti, že společnost Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Ten by měl být levnější alternativou k modelu Z6. Objevily se i pravděpodobné specifikace novinky, která by se měla představit už za pár týdnů.
K oblíbeným
reklama
Nikon má zatím ve třídě full frame CSC jen dva modely, Z6 a Z7. To by se ale brzy mohlo změnit. Objevily se totiž neoficiální informace, že se pracuje na levnějším full frame modelu Nikon Z5. Podle nich by nová Z5 měla mít stejný elektronický hledáček jako Z6, neměla by ale mít horní stavový displej. Naopak se prý můžeme těšit na dvojici SDXC slotů s podporou UHS-II, takže konečně se najde slot i na něco běžně dostupného a ne jen velmi drahé karty XQD. Tělo by mělo být z hořčíkových slitin.
 
Niko logo
 
Nikon Z5 má mít 24MPx full frame snímač, mechanickou stabilizaci obrazu a systém autofokusu z modelu Z6. Sekvenční snímání má dosahovat maximálně rychlosti 6 fps. Hovoří se o tom, že bude podporováno 4K video, připravit se ale v takovém případě máme na výrazný 1,7× crop a údajně tu nebude žádný slow-motion. Akumulátor EN-EL15c má být nabíjen přes port USB-C, který zajistí i možnost průběžného napájení. Dále už tu máme jen informaci, že by se nový Nikon Z5 měl představit v druhé polovině července. Tak uvidíme, co vše z toho bude pravdou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala