www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5

Objevují se zvěsti o levném full frame CSC Nikon Z5
, , aktualita
Na Internet unikly zvěsti, že společnost Nikon chystá nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z5. Ten by měl být levnější alternativou k modelu Z6. Objevily se i pravděpodobné specifikace novinky, která by se měla představit už za pár týdnů.
K oblíbeným
reklama
Nikon má zatím ve třídě full frame CSC jen dva modely, Z6 a Z7. To by se ale brzy mohlo změnit. Objevily se totiž neoficiální informace, že se pracuje na levnějším full frame modelu Nikon Z5. Podle nich by nová Z5 měla mít stejný elektronický hledáček jako Z6, neměla by ale mít horní stavový displej. Naopak se prý můžeme těšit na dvojici SDXC slotů s podporou UHS-II, takže konečně se najde slot i na něco běžně dostupného a ne jen velmi drahé karty XQD. Tělo by mělo být z hořčíkových slitin.
 
Niko logo
 
Nikon Z5 má mít 24MPx full frame snímač, mechanickou stabilizaci obrazu a systém autofokusu z modelu Z6. Sekvenční snímání má dosahovat maximálně rychlosti 6 fps. Hovoří se o tom, že bude podporováno 4K video, připravit se ale v takovém případě máme na výrazný 1,7× crop a údajně tu nebude žádný slow-motion. Akumulátor EN-EL15c má být nabíjen přes port USB-C, který zajistí i možnost průběžného napájení. Dále už tu máme jen informaci, že by se nový Nikon Z5 měl představit v druhé polovině července. Tak uvidíme, co vše z toho bude pravdou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala