www.digimanie.cz
>
>

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic
, , aktualita
Organizace PETA chránící práva zvířat slaví další vítěství. Fotobanka Shutterstock totiž zakázala prodej fotografií zobrazující primáty na stylizovaných snímcích, tedy např. v oblečení, provádějící lidské činnosti a podobně.
reklama
O organizaci PETA nepíšeme na stránkách Digimanie poprvé. Nedávno jsme se věnovali např. sporu o autorství snímku makaka, který byl tím, kdo zmáčkl spoušť. Nyní tu máme další záležitost, ve které hrají roli primáti, organizace PETA a ochrana práv opic a lidoopů. Fotobanka Shutterstock po dlouhých diskuzích s touto organizací souhlasila se stažením stylizovaných snímků opic a lidoopů ze svých stránek. Takové fotografie nebude dále prodávat a ani přijímat do své kolekce.
 
Šimpanz v oblečení
 
 
Jde tedy o snímky, kde opice nosí oblečení, brýle nebo jiné doplňky, kde jsou umístěny v lidských situacích (kanceláře,...) nebo v cirkusu, nesmí předvádět něco netradičního (tanec,...) nebo být v nepřirozené interakci s člověkem (třesení rukou,...). Cílem je chránit práva zvířat, kdy jsou obvykle tito opičí "herci" v mladém věku odtrhnuti od matky, přičemž oba jedinci pak trpí z tohoto odloučení. Poté, co se opice v pozdějším věku stávají méně zvladatelnými, bývají po zbytek života zavřené v klecích. Přesto se zákaz vztahuje i na digitálně upravené snímky opic, které byly pořízené v přirozeném prostředí.
 
Opice v chrámu Swayambhunath
 
 
Zákaz se tak nevztahuje akorát na fotografie zvířat v zoo, v přirozeném prostředí jak v přírodě nebo i ve městech, kde některé z nich žijí. To se týká např. makaků žijících v mnoha chrámech v asijských městech. Příkladem může být opičí chrám Swayambhunath nad Káthmándú v Nepálu nebo Jakhoo Temple nad Shimlou v Indii, kde jsou opice zvyklé na lidi a velmi rády vás o něco okradou.
 
Zdroj: peta.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů