www.digimanie.cz
>
>

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic
, , aktualita
Organizace PETA chránící práva zvířat slaví další vítěství. Fotobanka Shutterstock totiž zakázala prodej fotografií zobrazující primáty na stylizovaných snímcích, tedy např. v oblečení, provádějící lidské činnosti a podobně.
reklama
O organizaci PETA nepíšeme na stránkách Digimanie poprvé. Nedávno jsme se věnovali např. sporu o autorství snímku makaka, který byl tím, kdo zmáčkl spoušť. Nyní tu máme další záležitost, ve které hrají roli primáti, organizace PETA a ochrana práv opic a lidoopů. Fotobanka Shutterstock po dlouhých diskuzích s touto organizací souhlasila se stažením stylizovaných snímků opic a lidoopů ze svých stránek. Takové fotografie nebude dále prodávat a ani přijímat do své kolekce.
 
Šimpanz v oblečení
 
 
Jde tedy o snímky, kde opice nosí oblečení, brýle nebo jiné doplňky, kde jsou umístěny v lidských situacích (kanceláře,...) nebo v cirkusu, nesmí předvádět něco netradičního (tanec,...) nebo být v nepřirozené interakci s člověkem (třesení rukou,...). Cílem je chránit práva zvířat, kdy jsou obvykle tito opičí "herci" v mladém věku odtrhnuti od matky, přičemž oba jedinci pak trpí z tohoto odloučení. Poté, co se opice v pozdějším věku stávají méně zvladatelnými, bývají po zbytek života zavřené v klecích. Přesto se zákaz vztahuje i na digitálně upravené snímky opic, které byly pořízené v přirozeném prostředí.
 
Opice v chrámu Swayambhunath
 
 
Zákaz se tak nevztahuje akorát na fotografie zvířat v zoo, v přirozeném prostředí jak v přírodě nebo i ve městech, kde některé z nich žijí. To se týká např. makaků žijících v mnoha chrámech v asijských městech. Příkladem může být opičí chrám Swayambhunath nad Káthmándú v Nepálu nebo Jakhoo Temple nad Shimlou v Indii, kde jsou opice zvyklé na lidi a velmi rády vás o něco okradou.
 
Zdroj: peta.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy
Společnost Kodak Alaris zatím prodávala kinofilm Professional Pro Image 100 v Asii. Při zkoušce prodeje ve Velké Británii ale zaznamenala slušný úspěch, a tak se rozhodla jej přinést na celý starý kontinent do běžné nabídky. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA
Sony představilo nový profesionální kompakt Cyber-shot RX100 VA (DSC-RX100M5A), který nahrazuje původní “pětku”. Tento pro Sony netradiční upgrade přináší nový procesor a elektroniku z modelu RX100 VI. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala52 komentářů
Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW

V říjnu minulého roku Ricoh oznámil vývoj nové světelné padesátky HD Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW. Tento objektiv byl nyní oficiálně představen. Má např. nový 7,5krát silnější zaostřovací motorek SDM. 

5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD) Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD)
Minolta vyráběla obrovské množství zajímavých objektivů a dnes se podíváme na maličkou Minoltu MD Rokkor 45mm F2.0, která se svými rozměry už blíží kategorii pancaků. Jak si tento starý manuální objektiv povede?
5.7.2018, recenze, Milan Šurkala2 komentáře