www.digimanie.cz
>
>

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic

Ochránci práv zvířat vyhráli, Shutterstock zakázal herecké fotky opic
, , aktualita
Organizace PETA chránící práva zvířat slaví další vítěství. Fotobanka Shutterstock totiž zakázala prodej fotografií zobrazující primáty na stylizovaných snímcích, tedy např. v oblečení, provádějící lidské činnosti a podobně.reklama
O organizaci PETA nepíšeme na stránkách Digimanie poprvé. Nedávno jsme se věnovali např. sporu o autorství snímku makaka, který byl tím, kdo zmáčkl spoušť. Nyní tu máme další záležitost, ve které hrají roli primáti, organizace PETA a ochrana práv opic a lidoopů. Fotobanka Shutterstock po dlouhých diskuzích s touto organizací souhlasila se stažením stylizovaných snímků opic a lidoopů ze svých stránek. Takové fotografie nebude dále prodávat a ani přijímat do své kolekce.
 
Šimpanz v oblečení
 
 
Jde tedy o snímky, kde opice nosí oblečení, brýle nebo jiné doplňky, kde jsou umístěny v lidských situacích (kanceláře,...) nebo v cirkusu, nesmí předvádět něco netradičního (tanec,...) nebo být v nepřirozené interakci s člověkem (třesení rukou,...). Cílem je chránit práva zvířat, kdy jsou obvykle tito opičí "herci" v mladém věku odtrhnuti od matky, přičemž oba jedinci pak trpí z tohoto odloučení. Poté, co se opice v pozdějším věku stávají méně zvladatelnými, bývají po zbytek života zavřené v klecích. Přesto se zákaz vztahuje i na digitálně upravené snímky opic, které byly pořízené v přirozeném prostředí.
 
Opice v chrámu Swayambhunath
 
 
Zákaz se tak nevztahuje akorát na fotografie zvířat v zoo, v přirozeném prostředí jak v přírodě nebo i ve městech, kde některé z nich žijí. To se týká např. makaků žijících v mnoha chrámech v asijských městech. Příkladem může být opičí chrám Swayambhunath nad Káthmándú v Nepálu nebo Jakhoo Temple nad Shimlou v Indii, kde jsou opice zvyklé na lidi a velmi rády vás o něco okradou.
 
Zdroj: peta.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou
U nás nepříliš známý britský výrobce paměťových karet Integral Memory chystá na příští měsíc novinku v podobě rekordně velké 512GB microSDXC karty. Kapacitou by tak měla překonat 400GB řešení společnosti Sandisk.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář