www.digimanie.cz
>
>
>
>

Odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W jen pro Japonsko

Odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W jen pro Japonsko
, , aktualita
Zatím pouze pro Japonsko budou k dispozici dva nové odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W. Proti předchůdcům jim byla lehce zvýšená odolnost vůči pádu a lze se s nimi i potápět o něco hlouběji. WG-40W má i Wi-Fi.
K oblíbeným
reklama
Nabídka outdoorových kompaktů značky Ricoh byla inovována novými modely WG-40 a WG-40W, které však do značné míry vychází z modelů WG-30 a WG-30W (a které jsou v podstatě jen vylepšením několika předchozích generací). Výrobce vylepšil odolnost těchto fotoaparátů, takže nyní se s nimi lze potápět do hloubky 14 metrů (původně 12 metrů) a měly by být také kapánek odolnější vůči pádu. Výrobce slibuje, že se fotoaparátu nic nestane při pádu z výšky 1,6 metru (původně garantoval 1,5 metru).


Ricoh WG-40W


Jinak je to starý známý fotoaparát s 1/2,3" CMOS BSI 16MPx senzorem a Full HD videosekvencemi. U modelu WG-40W najdete i bezdrátové připojení Wi-Fi, které umožňuje vzdálené ovládání přístroje pomocí smartphonu nebo uploadování snímků na sociální sítě. Vedle černé a bílé varianty bude k dispozici i žlutá a modrá, které díky speciální vrstvě budou měnit odstíny dle toho, v jakém úhlu se na ně budete dívat. WG-40 a WG-40W budou zatím k dispozici pouze v Japonsku. My v Evropě se tak nadále budeme muset spokojit s modely WG-30 a WG-30W.

Zdroj: ricoh-imaging.co.jp
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková