www.digimanie.cz
>
>
>
>

Odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W jen pro Japonsko

Odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W jen pro Japonsko
, , aktualita
Zatím pouze pro Japonsko budou k dispozici dva nové odolné kompakty Ricoh WG-40 a WG-40W. Proti předchůdcům jim byla lehce zvýšená odolnost vůči pádu a lze se s nimi i potápět o něco hlouběji. WG-40W má i Wi-Fi.
K oblíbeným
reklama
Nabídka outdoorových kompaktů značky Ricoh byla inovována novými modely WG-40 a WG-40W, které však do značné míry vychází z modelů WG-30 a WG-30W (a které jsou v podstatě jen vylepšením několika předchozích generací). Výrobce vylepšil odolnost těchto fotoaparátů, takže nyní se s nimi lze potápět do hloubky 14 metrů (původně 12 metrů) a měly by být také kapánek odolnější vůči pádu. Výrobce slibuje, že se fotoaparátu nic nestane při pádu z výšky 1,6 metru (původně garantoval 1,5 metru).


Ricoh WG-40W


Jinak je to starý známý fotoaparát s 1/2,3" CMOS BSI 16MPx senzorem a Full HD videosekvencemi. U modelu WG-40W najdete i bezdrátové připojení Wi-Fi, které umožňuje vzdálené ovládání přístroje pomocí smartphonu nebo uploadování snímků na sociální sítě. Vedle černé a bílé varianty bude k dispozici i žlutá a modrá, které díky speciální vrstvě budou měnit odstíny dle toho, v jakém úhlu se na ně budete dívat. WG-40 a WG-40W budou zatím k dispozici pouze v Japonsku. My v Evropě se tak nadále budeme muset spokojit s modely WG-30 a WG-30W.

Zdroj: ricoh-imaging.co.jp
reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala